PSF: 499 TL (KDV Dahil)

Wellwoman® Original

Kadınlara özel olarak tasarlanmış geniş kapsamlı mikronütrient takviyesi. Formülasyonu sayesinde vejetaryen ve vegan beslenen kadınlar için de uygundur1.

Wellwoman® İngiltere’de kadınların en çok tercih ettiği kadınlara özel formüle edilmiş multivitamindir2.

Kadınlara Özel Dizayn Edilmiş Formül

Kadınlar genellikle regl dönemindeki kan kaybından dolayı erkeklere kıyasla daha yüksek seviyede demire ihtiyaç duymaktadır. Demirin en bilindik kaynağı, kırmızı ettir. Hem günlük beslenme miktarı olarak ne kadar kırmızı et tükettiğimize dikkat etmemiz hem de vejetaryen veya vegan bir diyet takip ettiğinizde alternatif kaynaklardan yeterli derecede demir aldığınızdan emin olmanız önemlidir.

B12 vitamini, balık, et, kümes hayvanları, yumurta, süt ve süt ürünleri dahil olmak üzere hayvan ürünlerinde doğal olarak bulunmaktadır. Genellikle bitkilerde bulunmadığından bu vitamini yeterli miktarlarda almanız önemlidir.

Wellwoman® Original özellikle tavsiye edilen miktarda B12 vitamini ve demir sağlamak üzere geliştirilmiştir1.

Wellwoman® Original formülasyonu, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunan B6 vitamini sağlamaktadır3. Ayrıca Wellwoman® 400 mcg folik asit içermektedir1.

Wellwoman® Original primroz yağı ve hodan yağı içerir. Primroz yağı, oenothera biennis bitkisinin tohumlarından elde edilen bir bitkisel yağdır. İçeriğindeki gamma-linolenik asit (GLA), bitki yağlarında bulunan omega-6 yağ asitlerinden biridir. Hodan yağı, hodan bitkisinden elde edilir ve yüksek miktarda, güçlü bir antienflamatuar olan gamma-linolenik asit (GLA) içerir.

Bağışıklık Sistemi

Sağlıklı bir bağışıklık sistemi önemlidir. Wellwoman® içerisindeki Vitamin C, D, B6, B12, Selenyum, Demir, Bakır, Çinko, ve Folik Asit bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur3.

Cilt, Saç ve Tırnaklar

Hepimiz güzelliğin içeriden geldiğinin bilincindeyiz.

Wellwoman® Original içerisindeki biotin ve çinko normal saçın ve normal cildin korunmasına katkıda bulunur3. Selenyum ve çinko normal saçın ve normal tırnakların korunmasına katkıda bulunur3.

Veganlar ve Vejetaryenler için Beslenme Desteği

Vegan ve vejetaryen beslenmede vitamin-mineral alımı yetersiz olabilir. İngiltere’nin bir numaralı kadınlara özel formülü Wellwoman®, 23 besin maddesi içeriği ile veganlar ve vejetaryenler için de beslenme desteği sağlar2.

Wellwoman® Original, resmi olarak Vegan Derneğinde ve Vejetaryen Derneğinde tescil edilmiştir.

Vejetaryen veya vegan diyetlerde; çinko ve B12 alım seviyeleri daha düşük olabilir.

Gün geçtikte büyüyen hareketin bir parçası

Birçok kişi, sağlığa faydası ve etik konular dahil olmak üzere birçok sebepten dolayı yaşam tarzında vejetaryen veya vegan diyetlere ağırlık vermektedir.

Birleşik Krallık nüfusunun 1.2 milyondan daha fazla kişiye tekabül ettiği yaklaşık %2’si vejetaryendir. Bununla birlikte, Britanya’da 10 yıl önce 150 bin kişi olduğu tahmin edilen vegan birey sayısı günümüzde en az 542 bin kişi olarak büyük bir artış göstermektedir. (Vegan Derneği, 2017)

 1. Ürün Bilgisi
 2. 15 Temmuz 2023 ile biten 52. haftaya ait Nielsen GB ScanTrack Toplam Kapsam Birim Satışları
 3. Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği (29960 mükerrer/26.01.2017 tarihli resmi gazete)

Özel Besinler

Primroz ve Hodan Yağları

B6 Vitamini

Normal homosistenin metabolizmasına katkıda bulunur.

B6, B12 & Demir

Normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur.

Demir

Kırmızı kan hücrelerinin ve hemoglobinin normal oluşumuna katkıda bulunur.

Selenyum ve Çinko

Bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

İngiltere'nin 1 Numarası

İngiltere'nin kadınlar için 1 numaralı besin takviyesi markası

FORMÜL

Etken Madde Miktar / 2 Tablet %BRD* Etken Madde Miktar / 2 Tablet %BRD*
Magnezyum 100,00 mg 26,66 Beta Karoten 2,00 mg  **
Hodan yağı 100,00 mg Pantotenik asit 6,00 mg 100
Primroz yağı 100,00 mg Manganez 2,00 mg 100
C Vitamini 60,00 mg 75 B2 Vitamini 5,00 mg 357,14
B12 Vitamini 30,00 μg 1200 D2 Vitamini 10,00 μg 200
E Vitamini 30,00 mg α-TE 250 Bakır 1,50 mg 150
B3 Vitamini 36,00 mg NE 225 K Vitamini 90 μg 120
Demir 14,00 mg 100 Folik asit 400,00 μg 200
Çinko 15,00 mg 150 Krom 50 μg 125
Tiamin (B1 Vitamini) 10,00 mg 909,09 Selenyum 100,00 μg 181,81
Turunç bioflavonoidleri 10,00 mg Biotin 50,00 μg 100
B6 Vitamini 10,00 mg 714,28
*BRD: Beslenme Referans Değeri      **: BRD yoktur
 • Demir kırmızı kan hücrelerinin ve hemoglobinin normal oluşumuna katkıda bulunur3.
 • Biotin ve Çinko normal saçın ve normal cildin korunmasına katkıda bulunur3.
 • Selenyum ve Çinko normal saçın ve normal tırnakların korunmasına katkıda bulunur3.
 • Vitamin B2, B6, B12, C, Magnezyum, Folik Asit ve Pantotenik Asit yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur3.
 • Vitamin C, D, B6, B12, Selenyum, Demir, Bakır, Çinko, Folik Asit bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur3.
 • Vitamin B2, B6, C, B12, Bakır, Biotin, Magnezyum normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur3.

3. 26.01.2017 tarih ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanan Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği

“Dengeli ve çeşitli beslenme sağlıklı yaşam için önemlidir.”.

Wellwoman Original Nasıl Kullanılır?

11 yaş üzeri yetişkinlerde günde 2 tablet alınması tavsiye edilir.

 • Vejetaryenler ve Veganlar için uygundur.
 • Gluten içermez.
 • Koruyucu içermez.
 • Tuz veya maya içermez.
 • Wellwoman® hayvanlarda test edilmemiştir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Wellwoman® Original bir gıda takviyesidir ve Çuha çiçeği ve hodan yağı dahil olmak üzere 23 farklı mikronutriyent içerir1. Normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunan Vitamin B2, B6, C, B12, Bakır, Biotin, Magnezyum içerir1.
Ana yemekle veya ana yemekten hemen sonra günde 2 tablet kullanılması önerilir. Su veya soğuk bir içecek ile çiğnemeden yutunuz. Tableti ana öğünle almak, besin maddelerinin emilimini en üst düzeye çıkarır ve multivitaminler aç karnına alınırsa bazen mide bulantısına sebep olabilir. Wellwoman sadece tok karnına alınmalıdır.
 
Wellwoman® Original’ı 11 yaş ve üzeri kişiler kullanabilir. Wellwoman® Original içerdiği demir ile kırmızı kan hücrelerinin ve hemoglobinin normal oluşumuna katkıda bulunur3.
Hamilelik ve emzirme döneminde, hamilelik için özel olarak formüle edilmiş Pregnacare® serisi kullanmanızı öneririz.
Genel olarak, Wellwoman® Original ilaçlarla birlikte kullanılabilir, çünkü uygun düzeyde vitamin ve mineral içerir. Wellwoman® Original’ın ilaçlarla birlikte kullanımıyla ilgili diğer tavsiyeler için önce doktorunuza veya eczacınıza danışmanızı öneririz.

Wellwoman® Original, 60 tablet içerir. Günde 2 tabletin tok karnına alınması tavsiye edilir.

Wellwoman® Original, belirtildiği şekilde alındığında bilinen bir yan etkisi yoktur. Önerilen alımını aşmayın. Doz aşımı durumunda derhal tıbbi yardım alın.
Tablet yutamama sık görülen bir kullanım zorluğudur. Vitabiotics bu konuyu detaylı şekilde araştırıp çeşitli çözüm yolları geliştirmiştir. Yiyeceği çiğnedikten sonra (ör.muz), yiyeceğinizi yutmadan hemen önce tableti ağzınıza atın ve çiğnenmiş yemek ile beraber tableti yutunuz, ardından da sıvı alınız. Boğaz, çiğnenen yemeği yutmak için açılırken tablet daha rahat aşağıya gider.

Sonuçlar bireyler arasında farklılık göstermektedir, ancak çoğu durumda, Wellwoman® Original’daki vitaminlerin ve minerallerin yararlı etkilerinin birkaç hafta içinde oluşmasını bekleriz, 1-3 ay içinde belirgin sonuçlar verir. Wellwoman® Original’ın kullanılabileceği maksimum süre yoktur. Düzenli bir alım önerilir.

TÜKETİCİ YORUMLARI

SERİNİN DİĞER VİTAMİNLERİ

İlaç değildir. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın. Kuru ve serin bir yerde direkt güneş ışığından koruyarak 25 °C’nin altında oda sıcaklığında saklayınız. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

Senin Vitaminin Hangisi?

X