PSF: 379 TL (KDV Dahil)

Ultra® Vitamin D

 • Vitamin D3 takviyesi

  D vitamini mantar, yağlı balık, tereyağı ve yumurta sarısında yoğun olarak bulunan, yağda çözünen bir vitamindir. D vitaminin vücudumuzdaki fonksiyonu ve faydaları oldukça fazladır.

  • D vitamini kalsiyumun normal emilimine katkıda bulunur, normal kemik ve dişlerin korunmasına katkıda bulunur1.
  • D vitamini normal kas fonksiyonunun korunmasına katkıda bulunur1.
  • D vitamini bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur1.
  • D vitamini çocuklarda normal büyüme ve kemik gelişimi için gereklidir1.
  • D vitamini kas güçsüzlüğüne bağlı duruş bozukluğu riskini azaltır. Duruş bozukluğu 60 yaş ve üstü kadın ve erkeklerdeki kemik kırıkları için bir risk faktörüdür1.
 1. 26.01.2017 tarih ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanan Türki Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği

Ultra Vitamin D

İngiliz Farmakopesi Standartlarına uygundur.

D vitamini

Normal kemiklerin ve kas fonksiyonunun korunmasına katkıda bulunur.

D Vitamini

Bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

1 Numara

İngiltere'nin 1 numaralı D Vitamini şirketinden.

FORMÜL

Etken Madde Miktar / 1 Tablet %BRD*
D Vitamini

25 μg

500
*BRD: Beslenme Referans Değeri      **: BRD yoktur.
26.01.2017 tarih ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanan Türki Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği “Dengeli ve çeşitli beslenme sağlıklı yaşam için önemlidir.”

Ultra® Vitamin D Nasıl Kullanılır?

11 yaş ve üzeri yetişkinlerde günde 1 tablet alınması tavsiye edilir.

 • Koruyucu içermez.
 • Vejetaryenler için uygundur.
 • Gluten içermez.
 • Maya veya tuz içermez.
 • Ultra® Vitamin D hayvanlarda test edilmemiştir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Ultra® Vitamin D 1000IU, beslenmenizi rahat bir şekilde D Vitamini ile desteklemek için geliştiridi. Bu ürün, vücudun güneş ışığı etkisiyle doğal yoldan ürettiği D3 formundadır.
 
Ultra® Vitamin D, British Pharmacopeia kalitesinde D3 Vitamini içeren, 11 yaş ve üzeri yetişkin kadın ve erkeklerin günlük ihtiyacı karşılayacak şekilde formüle edilmiştir.
 
Genelde Ultra® Vitamin D, ilaçlarla kullanılabilir, özel tavsiye için doctor veya eczacınıza danışmanızı tavsiye ederiz.
 
Günde 1 tablet ana yemekle beraber, su veya soğuk içecekle alınması tavsiye edilir. Çiğnemeden yutunuz. Tabletin gitmesi için yeterli miktarda sıvı ile alınız.
 
Bir kutu 96 tablet içerir. Günde bir tablet alınması tavsiye edildiği için bir kutu 3 ay kullanılabilir.
 
Ultra® Vitamin D 1000IU tabletlerin boyutu küçüktür, ancak yutmakta zorluk çekiyorsanız, yiyecek çiğnedikten sonra (ör.muz) yiyeceğinizi yutmadan hemen önce tableti ağzınıza atın ve çiğnenmiş yemek ile beraber tableti yutunuz, ardından da sıvı alınız.
 

İlaç değildir. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın. Kuru ve serin bir yerde direkt güneş ışığından koruyarak 25 °C’nin altında oda sıcaklığında saklayınız. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

Senin Vitaminin Hangisi?

X