MİSYONUMUZ

“Nutrisyonel bakım alanında inovatif yaklaşımlar geliştirerek insanları kendi sağlıklarını desteklemek konusunda motive etmek”

İnsan sağlığına ve bu alandaki araştırmalara kendini adamış bir İngiliz şirketi olan Vitabiotics tam 50 yıldır yenilikçi sağlık bakım ürünleri üretmektedir.

Genel merkezi İngiltere’de bulunan şirket, tüm dünyada 3000’nin üzerinde çalışanıyla faaliyet göstermektedir. Vitabiotics’in ürünleri bugün 110 ülkede tüketiciler tarafından tercih edilmekte, sağlık profesyonelleri tarafından önerilmektedir.

Vitabiotics, beslenme ve kadın sağlığı gibi önemli sektörlerdeki bilimsel gelişmelerin öncülerinden olmuş ve kendi özel portföyünü oluşturmuştur.

İnsan vücudunu kendi doğal süreçleri içinde destekleyerek en yüksek faydayı sağlamak üzere tasarlanmış her bir ürün güncel klinik araştırmalardan yararlanılarak geliştirilmiş ve en yüksek farmasötik standartlarda üretilmiştir.

İnovasyon, Vitabiotics’in başarısında kilit faktördür. Böylece, Vitabiotics bir yandan uluslararası araştırmaları yürütme hususunda başı çekerken, diğer yandan da müşterilerin özel gereksinimlerine duyarlı yaklaşım sağlamaktadır.

Vitabiotics, kurulduğu ilk günden bu yana, son bilimsel gelişmeleri yakından takip ederek, modern yaşam tarzıyla entegre olabilen etkili ürünler geliştirme konusunda tutkuludur. Bu tutku ile oluşturduğu 50’yi aşkın markayla benzersiz bir portföye sahip olan Vitabiotics, İngiltere’de Kadın Sağlığı, Erkek Sağlığı, Saç Ürünleri, Hamilelik Ürünleri, Kemik ve Eklem Sağlığı, Göz Sağlığı, Hafıza Destek Ürünleri ve Menopoz Ürünleri olmak üzere 8 ayrı kategorinin ve toplam vitamin mineral pazarının liderdir.

İngiltere’nin 1 Numaralı Vitamin Mineral Firması olan Vitabiotics, vitamin alanında yaptığı araştırmalar nedeniyle 2013 ve 2018 senelerinde The Queen’s Award almaya hak kazanmış ilk ve tek vitamin mineral firmasıdır.

BAŞKAN, VITABIOTICS (1992-2010)

Vitabiotics, 18 yıl boyunca dünyaca ünlü bilim adamı Profesör Arnold Beckett tarafından yönetildi. Profesör Beckett, Vitabiotics’in kişilerin özel ihtiyaçları ve yaşlarına göre yenilikçi formüller geliştirmesinin önünü açtı; aynı zamanda sinerjik formülasyonlar içinde uygun dozlarda besin maddeleri kullanma felsefesini de başlattı.

Profesör Beckett, 25 sene boyunca Kings College’deki (Londra) Eczacılık Fakültesi’ni yönetti. 465 araştırma yayımladı ve ünlü uluslararası Medicinal Chemistry (Tıbbi Kimya) dergisinin de kurucu editörlüğünü üstlendi. Kraliyet İlaç Derneği’nin ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi Tıp Komisyonu’nun başkanlığını yürüttü.

Profesör Beckett’in kuvvetli bir şekilde savunduğu ve Vitabiotics’in hâlâ devam ettirdiği şirket felsefesinin bir parçası da şirketin mikrobesin maddeleri hususunda yalnızca yayımlanmış, hakemli dergilerde çıkan verilerle yetinmeyip aynı zamanda kendi ürünlerinin etkinliğini de klinik çalışmalarla test etmesidir. Vitabiotics, bu zamana kadar tüm dünya kendi ürünlerinin formüllerinin etkinliğini gösteren 20’den fazla çalışmayı desteklemiştir. Halihazırda yayımlanma aşamasında ve yayımlanmayı bekleyen klinik çalışmaları mevcuttur ve İngiltere’de bu denli yüksek kalitede klinik çalışma yapan ilk nutrasötik şirketlerinden biridir.


Eski başkanımıza saygılarımızla

PROF. A.H.BECKETT OBE
(1920-2010)
O.B.E., B.Sc, Ph.D., D.Sc.,
FRPharm.S., Hon DSc.’s
(Heriot Watt, Leuven, Uppsala),
Londra Üniversitesi
Fahri Profesörü