Slide

Menopace® Original

ÜRÜN BİLGİSİ

İngiltere’nin No.1 Vitamin Şirketi Vitabiotics’ten kadın sağlığına yönelik Menopace® Original artık Türkiye’de!

Menopace® Original, kadınlar için Soya İzoflavonları, Krom, D Vitamini, ve Selenyum ile birlikte 22 farklı besin desteği sağlar.

Menopace® Original’in etkinliği klinik çalışmalarla ispatlamıştır.1

Kollajen Oluşumu

Östrojen hormonu, kemik matrisinin ve cilt yapısının bir parçasını oluşturan bir madde olan kolajen üretimi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. 45 yaşından sonra kadınlarda östrojen seviyeleri ve dolayısıyla kollajen üretimi önemli ölçüde düşebilir5. Menopace®, cildin, kıkırdağın, dişlerin, kemiklerin ve kan damarlarının normal fonksiyonu için gerekli olan normal kollajen oluşumuna katkıda bulunan C vitamini içerir4.

Kalp Sağlığı

Düşük östrojen seviyelerinin ileri yaştaki kadınların kardiyovasküler sağlığını etkileyebileceği düşünülmektedir. Menopace®, kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunan B1 vitamini içerirken, B12 normal homosistein metabolizmasına katkıda bulunur4. Kanda bulunan bir aminoasit olan homosistein kalp sağlığı ile bağlantılıdır.

Aynı zamanda Soya proteini kolesterol oranını düşürmeye; düşük kolesterol kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur.4

Kemik Sağlığı

Kemik sağlığı yaşam boyu önemlidir. Kemik yaşayan bir dokudur ve yaşam boyu bir değişim içindedir. Adolesan dönem içerisinde yer alan 16-22 yaş aralığında kalsiyum ve magnezyum mineralleri ile D3 vitamininin yeterli miktarda alınması çok büyük bir öneme sahiptir. Yaklaşık 35 yaşında sonra doğal yaşlanma sürecinin bir parçası olarak kemik kaybı kademeli olarak artar.

Hem kadınlar hem erkekler yaşamları boyunca kemik kütlesini kaybeder ancak 40-45 yaşlarından sonra kadınlar genellikle kemik kütlesini erkeklerden çok daha hızlı kaybederler.

Menopace®, normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunan magnezyum, çinko ve D vitamini sağlar. D vitamini ayrıca kalsiyumun emilimine ve kullanılmasına katkıda bulunur. Menopace®’i, kemik sağlığınızı desteklemek üzere ileri yaş için formüle edilmiş kalsiyum takviyesi olan Osteocare® Plus ile kullanabilirsiniz.

Aktif hayat tarzı

B12 vitamini, biotin, bakır ve demir normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunurken, D vitamini bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

Bu bilgilerin profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavinin yerini alması amaçlanmamıştır. Herhangi bir tıbbi durumla ilgili olarak daima doktorunuza başvurun.

Ana Yemeğinizden Sonra Günde 1 Tablet Alınız.

Su veya soğuk bir içecekle yutun. Çiğnenmemelidir. Önerilen alımı aşmayın. Sadece tok karnına alınmalıdır.

PSF: 95 TL (KDV Dahil)

1The effect of vitamin-mineral preparation (Menopace) on perimenopausal symptoms. An open pilot study. Niels Hertz MD, Denmark
230 Kasım 2019 ile biten 52. haftaya ait Nielsen GB ScanTrack Toplam Kapsam Birim Satışları.
3Ürün bilgisi
426.01.2017 tarih ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanan Türki Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği
5J Am Acad Dermatol 2005; 53:555-68 ve Östrojen ve deri: Östrojen, menopoz ve hormon replasman tedavisinin deri üzerine etkileri, Glenda Hall veTania J. Phillips, from the Department of Dermatology, Boston University School of Medicine.

FORMÜL

Etken MaddeMiktar / 1 Tablet%BRD*Etken MaddeMiktar / 1 Tablet%BRD*
Magnezyum100 mg26,67B12 Vitamini9 µg360
C Vitamini45 mg56,25A Vitamini750 µg RE93,75
B5 Vitamini30 mg500B2 Vitamini5 mg357,14
E Vitamini30 mg α-TE250Vitamin D35 µg100
Çinko15 mg150Bakır1000 µg100
PABA25 mgManganez0.5 mg25
B3 Vitamini20 mg NE125Folik Asit400 µg200
Soya İzoflavon Ekstraktı20 mgİyot150 µg100
Vitamin B110 mg909,1Krom50 µg125
Demir6 mg42,86Selenyum60 µg109,1
Vitamin B610 mg714,29Biotin30 µg60

*BRD: Beslenme Referans Değeri      **: BRD yoktur.
µg = mikrogram, mg = miligram

Önerilen Kullanım

Ana Yemeğinizden Sonra Günde 1 Tablet Alınız.

Su veya soğuk bir içecekle yutun. Çiğnenmemelidir. Önerilen alımı aşmayın. Sadece tok karnına alınmalıdır.

  • Vejeteryanlar için uygundur
  • Jelatin içermez
  • Gluten içermez
  • Renklendirici içermez
  • Koruyucu içermez
  • Maya veya laktoz içermez
  • Herhangi bir ilaç veya hormon içermez

Takviye edici gıda

Gıda takviyeleri çeşitli, dengeli bir diyet ve sağlıklı bir yaşam tarzının yerini alamaz. Diğer gıda takviyelerinde olduğu gibi, tıbbi gözetim altındaysanız, epilepsi, tiroid bozukluğu, hemokromatozis varsa, gıda alerjiniz varsa veya herhangi bir maddeye alerjiniz varsa kullanmadan önce doktorunuza danışın.

25 ° C’nin altında, çocukların göremeyeceği ve erişemeyeceği kuru bir yerde saklayın.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Menopace® neden geliştirildi?
Menopace®, eczacılar ve tıbbi danışmanlar da dahil olmak üzere uzmanlardan oluşan bir ekip tarafından geliştirilmiştir ve kadınlara özel geliştirilmiştir.
Menopace® ne zaman kullanılmalıdır?
Menopace®’in, kadınlarda günlük bir multivitamin takviyesi olarak kullanılması önerilmektedir. Menopace®, hormon içermeyen bir gıda takviyesidir.
Menopace® nasıl alınmalıdır?
Ana yemekle birlikte veya hemen sonra günde bir tablet önerilir, su veya soğuk bir içecekle yutun. Tableti büyük bir yemekle almak, besinlerin emilimini en üst düzeye çıkarır. Menopace® sadece tok karnına alınmalıdır.
Menopace®’in yan etkisi var mıdır?
Menopace®'nin talimatlara uygun olarak alındığında bilinen bir yan etkisi yoktur. Önerilen tablet alımını aşmayın. Doz aşımı durumunda, derhal tıbbi yardım alın.
Menopace® ile birlikte hangi Vitabiotics ürününü kullanabilirim?
Kalsiyum, özellikle normal kemiklerin korunması için gerekli olan ve ileri yaşlarda ihtiyacın arttığı bir mineraldir. Bu nedenle Menopace® Original kullanırken kemiklerinizi destekleyecek kalsiyum takviyesi olan Osteocare® Plus ürünü ile kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

TÜKETİCİ YORUMLARI

Menopace® Original ürünümüz için siz de yorum yapmak ister misiniz?

Yorum Yap

‘‘..veee gerçek bir mucize.çok araştırdım,sosyal medya üzerinden vitabiotics i soru yağmuruna tuttum adeta.her defasında sabırla,ilgiyle cevap verdiler.Virüs stresinin yanına birde menopoz şikayetleri de eklenince dayanılmaz günler yaşamıştım.Immunace+Menopace adeta kurtarıcım oldular bu dönemde...sonsuz teşekkürlerimle...’’

R. 18.06.2020