PSF: 519 TL (KDV Dahil)

Menopace® Original

 • Vitabiotics’ten kadın sağlığına yönelik Menopace® Original

  Menopace® Original, kadınlar için Soya İzoflavonları, Krom, D Vitamini, ve Selenyum ile birlikte 22 farklı besin desteği sağlar.1

  Kolajen Oluşumu

  Östrojen hormonu, kemik matrisinin ve cilt yapısının bir parçasını oluşturan bir madde olan kollajen üretimi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. 45 yaşından sonra kadınlarda östrojen seviyeleri ve dolayısıyla kollajen üretimi önemli ölçüde düşebilir3. Menopace®, cildin, kıkırdağın, dişlerin, kemiklerin ve kan damarlarının normal fonksiyonu için gerekli olan normal kollajen oluşumuna katkıda bulunan C vitamini içerir2.

  Kalp Sağlığı

  Düşük östrojen seviyelerinin ileri yaştaki kadınların kardiyovasküler sağlığını etkileyebileceği düşünülmektedir. Menopace®, kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunan B1 vitamini içerirken, B12 normal homosistein metabolizmasına katkıda bulunur2.

  Kemik Sağlığı

  Kemik sağlığı yaşam boyu önemlidir. Kemik yaşayan bir dokudur ve yaşam boyu bir değişim içindedir. Yaklaşık 35 yaşından sonra doğal yaşlanma sürecinin bir parçası olarak kemik kaybı kademeli olarak artar.

  Hem kadınlar hem erkekler yaşamları boyunca kemik kütlesini kaybeder ancak kadınlar genellikle 40-45 yaşlarından sonra kemik kütlesini erkeklerden çok daha hızlı kaybederler.

  Menopace®, normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunan magnezyum, çinko ve D vitamini sağlar. D vitamini ayrıca kalsiyumun emilimine ve kullanılmasına katkıda bulunur. Menopace®’i, ileri yaş için formüle edilmiş kalsiyum takviyesi olan Osteocare® Plus ile kullanabilirsiniz.

  Aktif hayat tarzı

  B12 vitamini, biotin, bakır ve demir normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunurken, D vitamini bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

 1. Ürün bilgisi
 2. 26.01.2017 tarih ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanan Türki Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği
 3. J Am Acad Dermatol 2005; 53:555-68 ve Östrojen ve deri: Östrojen, menopoz ve hormon replasman tedavisinin deri üzerine etkileri, Glenda Hall veTania J. Phillips, from the Department of Dermatology, Boston University School of Medicine.

B6 & B12 Vitaminleri

Normal homosistein metabolizmasına katkıda bulunur.

B5 Vitamini

Steroid hormonlarının, D vitamininin ve bazı sinir ileticilerin normal sentezi ve metabolizmasına katkıda bulunur.

D Vitamini & Magnezyum

Normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur.

1 Numara

İngiltere'nin 1 numaralı menopoz besin takviyesi markasından.

FORMÜL

Etken Madde Miktar / 1 Tablet %BRD* Etken Madde Miktar / 1 Tablet %BRD*
Magnezyum 100 mg 26,67 B12 Vitamini 9 µg 360
C Vitamini 45 mg 56,25 A Vitamini 750 µg RE 93,75
B5 Vitamini 30 mg 500 B2 Vitamini 5 mg 357,14
E Vitamini 30 mg α-TE 250 Vitamin D3 5 µg 100
Çinko 15 mg 150 Bakır 1000 µg 100
PABA 25 mg Manganez 0.5 mg 25
B3 Vitamini 20 mg NE 125 Folik Asit 400 µg 200
Soya İzoflavon Ekstraktı 20 mg İyot 150 µg 100
Vitamin B1 10 mg 909,1 Krom 50 µg 125
Demir 6 mg 42,86 Selenyum 60 µg 109,1
Vitamin B6 10 mg 714,29 Biotin 30 µg 60
*BRD: Beslenme Referans Değeri      **: BRD yoktur. µg = mikrogram, mg = miligram

Menopace® Original Nasıl Kullanılır?

Günde 1 tablet kullanılması tavsiye edilir. 

 • Vejeteryanlar için uygundur
 • Jelatin içermez
 • Gluten içermez
 • Renklendirici içermez
 • Koruyucu içermez
 • Maya veya laktoz içermez
 • Herhangi bir ilaç veya hormon içermez

SIKÇA SORULAN SORULAR

Menopace®, eczacılar ve tıbbi danışmanlar da dahil olmak üzere uzmanlardan oluşan bir ekip tarafından kadınlara özel geliştirilmiştir.
 
Menopace®’in, kadınlarda günlük bir multivitamin takviyesi olarak kullanılması önerilmektedir. Menopace®, hormon içermeyen bir gıda takviyesidir.
 
Ana yemekle birlikte veya hemen sonra günde bir tablet önerilir, su veya soğuk bir içecekle yutun. Tableti büyük bir yemekle almak, besinlerin emilimini en üst düzeye çıkarır. Menopace® sadece tok karnına alınmalıdır.
 
Menopace®’nin talimatlara uygun olarak alındığında bilinen bir yan etkisi yoktur. Önerilen tablet alımını aşmayın. Doz aşımı durumunda, derhal tıbbi yardım alın.
 
Kalsiyum, özellikle normal kemiklerin korunması için gerekli olan ve ileri yaşlarda ihtiyacın arttığı bir mineraldir. Bu nedenle Menopace® Original kullanırken kemiklerinizi destekleyecek kalsiyum takviyesi olan Osteocare® Plus ürünü ile kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.
 

TÜKETİCİ YORUMLARI

İlaç değildir. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın.Kuru ve serin bir yerde direkt güneş ışığından koruyarak 25 °C’nin altında oda sıcaklığında saklayınız. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

Senin Vitaminin Hangisi?

X