SOSYAL SORUMLULUK

Vitabiotics olarak, hayır kurumlarıyla uzun soluklu ortaklıklar kurmaya kendimizi adamış global bir vitamin şirketiyiz. Dernek ve vakıflara verdiğimiz destek, hayır işlerine yardımcı olmayı ve fona daha fazla ihtiyaç duyan araştırmalara maddi katkı sağlamayı, aynı zamanda hayati öneme sahip eğitim kampanyalarını ve sağlıkla ilgili farkındalık kazandırma girişimlerini desteklemeyi kapsamaktadır. Güncel ve son zamanda ortaklık kurduğumuz hayır kurumlarının bir kısmı şunlardır:

Battersea

Battersea Dogs & Cats Home, Birleşik Krallık’ın en ünlü ve uzun zamandır faaliyet gösteren hayır kurumlarından biridir ve Londra’da hayvanları yeniden ev sahibi yapan merkezlerin öncüsü olmaktan gurur duymaktadır. 1860 yılındaki kuruluşundan bu yana, 3 milyonun üstünde hayvana ev sahipliği yapmıştır ve her yıl 8000’den fazla köpek ve kediye bakım vermeye devam etmektedir.

Bliss

Birleşik Krallık’ta doğan 8 bebekten biri ya prematüre ya da hasta doğuyor. Bu da yılda 95 bin bebeğe tekabül ediyor ve bu da demek oluyor ki altı dakikada bir, bir bebeğe özel bakım vermek gerekiyor. Bliss, Birleşik Krallık’ta prematüre veya hasta doğan bebeklere yardımcı olan hayır kurumlarının başında geliyor. Prematüre ya da hasta doğan her bebeğin en iyi bakımı alma hakkını azimli bir şekilde destekliyorlar. Bunu aileleri güçlendirmek, bu konudaki politikalara ve uygulamalara tesir etmek ve hayatın akışını değiştiren araştırmaların yapılmasını sağlamak suretiyle gerçekleştiriyorlar. Vitabiotics olarak, Bliss’i hâlâ devam eden reklam ve tanıtım faaliyetleri aracılığıyla destekliyor, Bliss’in sponsoru olmaktan gurur duyuyoruz.

 

Britanya Menapoz Derneği (BMS)

Yıllık ders, konferans, buluşma ve sergi programları ve interaktif bir internet sitesi aracılığıyla üreme dönemi sonrası sağlık durumlarında uzmanlaşan sağlık profesyonellerine eğitim, bilgi ve kılavuzluk hizmeti verir.  ayınları arasında üç ayda bir çıkan “Üreme Sonrası Sağlık”dergisi ve “Menapoz Yönetimi” isimli tanımlayıcı bir el kitabı bulunmaktadır. www.thebms.org.uk Vitabiotics olarak, BMS’yi, bilhassa Bilimsel Araştırma Vakfını desteklemekten onur duyuyoruz.

Tıp Okulu

Tıp Fakültesi, sağlık konusunda yeni bir davranış modeli geliştirilmesini savunuyor; bu model sağlıksız olan her şeyden kaçınmayı, iyi beslenmeyi, egzersiz yapmayı, beden kadar duygulara da önem veermeyi vurgulamaktadır.

Diana Award

Diana Award, Cambridge Dükü’nün annesi ve Galler Prensesi Diana’nın ve onun gençlerin dünyayı değiştirme gücüne sahip olduğu yönündeki inancının anısına kurulmuştur. Misyonu ve hedefi; binlerce genci, başka genç insanları etkileyen toplumsal konularla ilgilenmeye yöneltmek ve bu konuda güçlendirmektir. Diana Award, denenmiş ve sonuçları görülmüş, aynı yaştaki gençlerin birbirlerini olumlu etkilemeleri ile ilerleyen bir yaklaşıma dayanır. Vitabiotics olarak Diana Award’ın INSPIRE organizasyonu için gereken mali desteği vermiş ve vakfın çalışmaları hakkındaki farkındalığı artırmış olmaktan gurur duyuyoruz.

Dreamflight

Dreamflight, ciddi bir hastalığı ya da engeli olan çocukları Florida, Orlando’ya hayatlarının tatiline götürerek gençleri hayatlarını değiştiriyor. Dreamflight, özellikle ihtiyaç duydukları atılım için belki yeterince uzun süre bekleyemeyen ya da hastalıkları ve tedavileri hayatlarına acı, sıkıntı ve aksama getiren çocuklar için eğlence ve neşenin en az tıbbi araştırma ve ekipman kadar önemli olduğuna inanmaktadır.

Avrupa Menopoz ve Andropoz Derneği (EMAS)

EMAS dergisi, kongreleri, okulları ve internet sitesi aracılığıyla orta yaş sağlık çalışlarını desteklemektedir ve üyeler arasında araştırma ve mesleki tecrübe alışverişini teşvik etmektedir. Vitabiotics, EMAS’ın düzenlediği yıllık ‘Menopoz ve Andropoz hakkında Avrupa Kongresi’ni desteklemekten ve çok sayıda öğrencinin akademik araştırmalarına yardımcı olmak için onların konferansa gelişlerini finanse etmekten gurur duyar.

Doğurganlık Ağı Birleşik Krallık

Gebe kalmaya çalışan herkese bilgi, destek ve tavsiye sağlayan, Birleşik Krallık’ın önde gelen hayır kuruluşudur. Bugün Birleşik Krallık’ta yaklaşık 6 çiftten 1’i gebe kalmakta zorluk çekmektedir, bu da 3,6 milyondan fazla kişiyi etkilemektedir. Doğurganlık Ağı Birleşik Krallık bundan etkilenen kişilerin hissettikleri duyguları anlamlandırmalarına ve hem duygusal hem pratik düzeyde yaşadıkları yalnızlığı ve soyutlanmayı azaltmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Spina Bfida ve Hidrosefali Federasyonu (IF)

Afrika, Avustralya, Amerika, Asya ve Avrupa’da 57 üye kuruluşu bulunan IF, ayrık omurga ve hidrosefalinin ortaya çıkmasını birincil korunma yoluyla azaltmayı ve insan hakları eğitimini, politik savunmayı araştırma ve topluluk oluşturmayı teşvik etmeyi misyon edinen dünyanın önde gelen kuruluşudur. Küresel Önleme Teşebbüsü (GPI), birleşik küresel bir topluluk olarak nöral tüp defektlerinin (NTD) ve hidrosefalinin birincil önlenmesi ile uğraşmayı amaçlamaktadır. Hedefi tüm dünyadaki ilgili kuruluşları, sivil toplum kuruluşlarını, hükümetleri, politika belirleyicileri, sağlık hizmetlerini, sağlık çalışanlarını ve fertleri birleştirerek NTD ve hidrasefali riskinin azaltılmasını en üst seviyeye çıkarmaktır. Küresel Önleme Teşebbüsü’nün büyük ortağı olan Vitabiotics Pregnacare NTD’yi önleme, gebelik öncesi sağlık ve beslenmeye tutkulu ve uzun süredir devam eden bağlılığı ile, gebe kalma öncesinde ve gebelik süresince folik asit ve vitamin B12 takviyesi alımını teşvik etmeyi ve bu konuda bilinç artırmayı amaçlamaktadır.

Ulusal Premenstrüel Sendrom Derneği (NAPS).

Birleşik Krallık’ta adet öncesi sendromu hastalarına ve ailelerine yardım, bilgi ve destek veren tek hayır kuruluşu olan NAPS, adet öncesi sendromunun daha iyi anlaşılması ve tıbbi tedavi ile tedavi edilmesi için çalışmaktadır. Vitabiotics, adet öncesi diyet ilkeleri hakkında bir kitapçık için NAPS’a sponsor olmuştur. NAPS ayrıca Vitabiotics ile birlikte, adet öncesi sendromu konusunda yardımcı olmak için beslenme ile ilgili önlemlere ilişkin farkındalığı artırmak amacıyla bir dizi radyo röportajına katılmıştır.

Ulusal Osteoporoz Derneği (NOS)

Vitabiotics Osteocare, Ulusal Osteoporoz Derneği’ni desteklemektedir. Birleşik Krallık’ta kemik sağlığına yönelik önde gelen hayır kuruluşu NOS, osteoporoz hastalarına, onların ailelerine ve bakıcılarına çeşitli detaylı bilgi kitapçıkları, ulusal telefon yardım hattı ve bölgesel destek gruplarından meydana gelen bir ağ aracılığıyla destek sağlamaktadır.

Wellbeing of Women (WoW)

WoW, tüm Birleşik Krallık’taki kadınların ve bebeklerin sağlığını iyileştirmek amacıyla kurulmuş bir hayır kuruluşudur. Her yıl özel araştırma projelerine yatırımlar yapmaktadırlar ve doktorların ve ebelerin uzmanlık eğitimine fon tahsis etmektedirler. Araştırmalar fetal görüntüleme, IVF, gebelikte alınan vitamin takviyeleri ve servik kanser taraması dahil olmak üzere tıbbi gelişmelere yardımcı olmuştur. Araştırmaları finanse etmek, WoW’un çalışmaları hakkında farkındalığı artırmak ve Wellwoman paketlerine, broşürlerine ve reklamlarına hayır kuruluşu bilgilerini eklemek suretiyle 1997’den beri WoW’u desteklemektedir.

Kadın Sağlığı Kuruluşu (WHC)

Vitabiotics, kadınların kendi tıp doktorları ve sağlık danışmanları ile ortaklık içinde çalışmalarını sağlamak amacıyla onlara danışmanlık yaparak, moral vererek ve eğitim vererek bağımsız bir hizmet sağlayan bir hayır kuruluşu olan Kadın Sağlığı Kuruluşu’nu (WHC) desteklemekten gurur duyar. WHC, telefon ve e-posta yoluyla, basılı olarak, çevrimiçi olarak, konferanslar, seminerler, sempozyumlar ve ‘40 yaşın üzerinde yaşamak ve sevmek…!’ ve ‘Kemerin Altında…!’ gibi atölyeler vasıtasıyla menopoz dahil olmak üzere kadın sağlığına ilişkin birçok alanda tarafsız bilgiler sunmaktadır. WHC 2012’de İngiliz Menopoz Derneği’nin hasta kolu haline gelmiştir. http://www.womens-health-concern.org

Senin Vitaminin Hangisi?

X