Slide

Ultra™ Selenium

ÜRÜN BİLGİSİ

İngiltere’nin 1 numaralı vitamin şirketi Vitabiotics’ten Ultra™ Selenium.1

Ultra™ Selenium C vitamini, E vitamini, Acai Berry ve Selenyum ile formüle edilmiştir.2

Acai Berry Orta ve Güney Amerika’ya özgü çiğ ve meyve suyu olarak tüketilen küçük koyu mavi bir meyvedir. A, B1, C ve E vitaminlerinin yanı sıra omega-3 yağ asitleri, amino asitler ve proteinler açısından da zengindir.

Botanik içeriklerin üretiminde bir standardizasyonun ve kalitenin sağlanması esastır. Ultra™ Selenium içerisinde ki Acai Berry Brezilya orijinlidir. Yetiştirme, hasat ve üretim süreçlerinin tüm aşamalarında sıkı kalite kontrollerine tabi tutulmuştur ve içerisindeki toplam proantosiyanidin miktarlarına göre özel olarak seçilmiştir.

 • Selenyum ve C vitamini bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.3
 • Selenyum normal tiroit fonksiyonuna katkıda bulunur.3
 • Selenyum normal saçın ve tırnakların korunmasına katkıda bulunur.3
 • C vitamini cildin normal fonksiyonu için gerekli olan normal kollajen oluşumuna katkıda bulunur.3
 • C vitamini normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur.3
 • C vitamini yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur.3
 1. 30 Kasım 2019 ile biten 52. haftaya ait Nielsen GB ScanTrack Toplam Kapsam Birim Satışları.
 2. UltraTM Selenium Ürün Bilgisi
 3. 26.01.2017 tarih ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanan Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği

PSF: 129.00 TL (KDV Dahil)

FORMÜL

Etken Madde Miktar / 1 Tablet %BRD*
Vitamin C 120,00 mg 150
Vitamin E 40,00 α-TE mg 333,33
Açai Ekstresi (25 mg açai’ye eşdeğer) 6,25 mg
Selenyum 165,00μg 300

*BRD: Beslenme Referans Değeri

“Dengeli ve çeşitli beslenme sağlıklı yaşam için önemlidir.”

Önerilen Kullanım

11 yaş ve üzeri yetişkinlerde günde 1 tablet alınması tavsiye edilir.

 • Koruyucu içermez.
 • Laktoz, gluten, tuz ve maya içermez.
 • Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.
 • Vejetaryenlar ve veganlar için uygundur.

Takviye edici gıdadır.

İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın. Kuru ve serin bir yerde direkt güneş ışığından koruyarak 25°C’nin altında oda sıcaklığında saklayınız.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Ultra™ Selenium neden geliştirildi?
Ultra™ Selenium içerisindeki Selenyum ve C vitamini bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur. Selenyum normal tiroid fonksiyonuna katkıda bulunur. C vitamini yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur. Vitabiotics Ultra™ Selenium, Brezilya kökenli Acai Berry ilavesiyle geliştirilmiş bir formülasyondur.
Ultra™ Selenium ne zaman önerilir?
UltraTM Selenium 11 yaş ve üzeri yetişkin kadın ve erkekler için günlük beslenme desteği olarak formüle edilmiştir. Selenyum normal tiroit fonksiyonuna, normal saçın ve tırnakların korunmasına katkıda bulunur. Selenyum ve C vitamini bağışıklık sistemini normal fonksiyonuna katkıda bulunur.
Ultra™ Selenium ilaçlarla aynı anda kullanılabilir mi?
Ultra™ Selenium genellikle ilaçlarla birlikte kullanılabilir, çünkü sadece orta düzeyde besin içerir ve herhangi bir ilaç veya hormon içermez. Ultra™ Selenium'u ilaçlarla birlikte almakla ilgili özel tavsiyeler için doktorunuza veya eczacınıza başvurmanızı öneririz.
Bir paket Ultra™ Selenium kaç tablet içerir?
Ultra™ Selenium bir kutuda 30 tablet içerir. Günde bir tablet almanız önerilir, bu nedenle her kutu yaklaşık 1 aylık kullanım sağlar.
Ultra™ Selenium nasıl ve ne zaman kullanılmalıdır?
Günde 1 tablet ana yemekle beraber, su veya soğuk içecekle alınması tavsiye edilir. Çiğnemeden yutunuz. Tabletin gitmesi için yeterli miktarda sıvı ile alınız.
Aktif bileşenler nelerdir?
Lütfen formül sayfasına gidin.
Herhangi bir faydayı deneyimlemek ne kadar sürer?
Sonuçlar kişiden kişiye değişir, ancak çoğu durumda Ultra™ Selenium'daki besinlerin yararlı etkilerinin birkaç hafta içinde artmasını bekleriz. Ultra™ Selenium'un kullanılabileceği maksimum süre yoktur.
Tabletleri veya kapsülleri yutma güçlüğü oldukça yaygındır. Herhangi bir tavsiyeniz var mı?
Tablet yutma genelde çekilen bir zorluktur. Vitabiotics bu konuyu detaylı araştırdı. Yiyecek çiğnedikten sonra (ör.muz) yiyeceğinizi yutmadan hemen önce tableti ağzınıza atın ve çiğnenmiş yemek ile beraber tableti yutunuz, ardından da sıvı alınız. Boğaz, çiğnenen yemeği yutmak için açılırken tablet daha rahat aşağıya gider.

TÜKETİCİ YORUMLARI

Ultra™ Selenium ürünümüz için siz de yorum yapmak ister misiniz?

Yorum Yap

‘‘Gerçekten mükemmel bir vitamin 23 mm olan troidim 17 mm düştü vitamini kullandığından beri ameliyat diyorlardı şuan gerek kalmadığını söyledi doktorum 3 aydır kullanıyorum’’

Derya T. 10.10.2021