VİTABİOTİCS KALİTESİ

Vitabiotics, insanlara her daim güvenli, etkili ve ihtiyaca cevap veren doğal çözümler sunma tutkusu ile tam 53 yıldır sayısız ürün geliştirmiştir.

Önde gelen araştırma kurumlarıyla çalışan Vitabiotics, bütün ürünlerini sürekli olarak değerlendirmeden geçmesini ve geliştirilmesini, en son yapılan bilimsel ve klinik çalışmaların çıktılarını yansıtmasını sağlamaktadır. Bu kurumlar arasında The London School of Hygiene and Tropical Medicine gibi uluslararası çapta ün kazanmış araştırma merkezleri var. Aynı zamanda kadınların toplumda sağlıklı şekilde var olmasını destekleyen WellBeing of Women, Ulusal Osteoporoz Derneği ve Düşük Derneği gibi önde gelen hayır kurumlarıyla da çalışmaktadır.

Bilim Kurulu Üyelerimiz ile Tanışın

Bilim Kurulu üyelerimiz, gelişen bilimsel/tıbbi konulardaki politikalarımız ve uygulamalarımız hakkında tavsiyelerde bulunurken birinci sınıf bir uzmanlık ile güven sağlar.

BİLİM KURULU BAŞKANI

Profesör Ajit Lalvani, MD, DM (Oxon), MBBS (Hons), FRCP (Londra)

Imperial College London’da Bulaşıcı Hastalıklar Bölüm Başkanı

Profesör Lalvani, Oxford ve Londra Üniversiteleri’nden tıp alanında eğitim almış ve ardından Londra, Cambridge, Basel ve Oxford’da uzmanlığını tamamlamıştır.

JİNEKOLOJİ, DOĞURGANLIK VE KADIN SAĞLIĞI UZMANI

Dr. Michael Dooley, MMs, FFSRH, FROCG

Dr Dooley Londra, Oxford ve Güney İrlanda’da eğitim gördü; üreme hormonları ve doğurganlık üzerine araştırmalar yaptı. Royal College of Obstetricians and Gynecologists’in bir üyesidir ve 23 yılı aşkın bir süredir Jinekoloji alanında NHS (National Health Service)’te doktorluk yapmaktadır.

UZMAN BESLENME TERAPİSTİ

Yvonne Bishop- Weston, BSc, Dip ION, mBANT Beslenme Uzmanı

Yvonne, düzenli olarak TV / Radyo / Ulusal Basında yer almaktadır. Bir dizi kitabın yazarıdır. Harley Street ve diğer kliniklere ek olarak, Kurumsal Danışmanlık, Spikerlik konularında da hizmetler sunmaktadır.

Araştırma Ortakları

Birlikte araştırma yürüttüğümüz kurumların bir kısmı:

Oxford Üniversitesi

Besançon Üniversite Hastanesi, Dermatoloji Bölümü

Glasgow Caledonian Üniversitesi, Görüntü Bilim Bölümü

University College Londra ve Kraliyet Özgür Hastanesi Tıp Fakültesi

Westminster Üniversitesi, Entegre Sağlık Fakültesi

Beyin Kimyası ve Beşeri Beslenme Enstitüsü

Kalite Kontrolü

 

Vitabiotics, ürünlerini farmasötik açıdan denetlenen koşullarda üretmektedir. Ürünlerin kalitesi, aşağıda sıraladığımız uygulamalara ve kurallara uyan tesislerde denetlenmektedir. Bu kurallar ve uygulamalar şunlardır:

GMP (Good Manufacturing Practice, İyi Üretim Uygulaması). GMP, hem üretim hem de kalite kontrolle ilgilidir. Ürünlerin tutarlı ve sürekli olarak üretilmesini, kullanım amaçlarına, kalite standartlarına ve ürün spesifikasyonlarının gereğine uygun şekilde denetlenmesini sağlar.

Farmasötiklerin imalatı için gereken MHRA onayı – İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu (MHRA) imalat standartlarını denetleyerek güvenlik, kalite ve faydalılık standartlarının karşılanıp karşılanmadığını kontrol eder.

Vitabiotics, HFMA (Sağlıklı Gıda Üreticileri Derneği) üyesi ve HFMA Konsey üyesidir. HFMA, Birleşik Krallık ve Avrupa’da besin değeri yüksek ürünleri düzenleyici standartlar oluşturmaya yardımcı olur.

 

Vitabiotics, Sağlık Gıda Enstitüsü’nün sponsorlarından biridir.

Vitabiotics’in imalat tesisleri ISO 29002 veya ISO 9001-2000 uygun şekilde çalışır. Uluslararası Standardizasyon Kurumu 140’tan fazla ülkede ulusal standartlarından oluşan dünya çapında bir federasyondur. Sahip oldukları standartlar materyallerin, ürünlerin, süreçlerin ve hizmetlerin güvenilirliğinin ve etkisinin artmasına yardımcı olur. Bu standartlar, her bir Vitabiotics ürününün kalite kontrol hususunda, başından sonuna kadar en yüksek standartlara uygun şekilde üretilmesini sağlar.

Kraliçe Ödülü

Vitabiotics: Kraliçe Inovasyon Ödülü Sahibi İlk ve Tek Vitamin Şirketi

Kraliçe Ödülü (The Queen’s Award) Nedir?

Kraliçe Ödülü, İngiliz işletmelerine özel olarak, İngiltere’nin Başbakanı tavsiyesi üzerine İngiltere Kraliçesi tarafından verilir. Farklı kategorilerde öncü kuruluşları ödüllendirmeyi amaçlayan Kraliçe Ödülleri, uluslararası ticaret, inovasyon, sürdürülebilir kalkınma veya teşvik etme konularında olağanüstü başarı sağlayan kuruluşlara verilen bir ödüldür.

Kraliçe Ödülü, İngiltere’nin en değerli ve yüksek prestijli resmi ödülüdür. Kraliçe Ödülü’nün geçerliliği ise 5 yıldır.

Vitabiotics tarihte 2’şer defa Kraliçe’nin Inovasyon ve Uluslararası Ticaret ödülünü almaya hak kazanan ilk vitamin şirketidir.

Kraliçe İnovasyon Ödülü ve Vitabiotics

İngiltere’nin bir numaralı vitamin şirketi olarak, Kraliçe 2. Elizabeth’in 92. doğum günü 21 Nisan 2018’ de sunduğumuz olağanüstü ürün ve hizmet kalitesi ile Kraliçe İnovasyon Ödülü’nü almaya hak kazandığımızı belirtmekten büyük bir onur duyuyoruz.

Yarım asırdan fazla bir süredir Birleşik Krallık tarafından uygulamada olan Kraliçe Ödülü, besin takviyelerinde inovasyon kategorisinde günümüze kadar sadece iki ödül vermiştir. Besin takviyelerinde inovasyon kategorisinde verilen 2 ödülün de sahibi olan ilk ve tek vitamin şirketi olduğumuzu belirtmekten oldukça mutluyuz.

Vitabiotics olarak tam dört defa 2 farklı kategoride (Inovasyon ve Uluslararası Ticaret) Kraliçe Ödülü’ne sahibiz. Sektördeki kalitesini en prestijli ödüller ile kanıtlanmış bir vitamin şirketi olarak tüm kendini adamış çalışanlarımıza, tedarikçilerimize, şirketimizin değerli bilim kurulu üyelerine ve araştırma ortaklarımıza sürekli destekleri için teşekkür etmek isteriz.

Etkinliği klinik çalışmalar ile kanıtlanmış, kalitesi Kraliçe Ödülü ile tasdiklenmiş bir vitamin şirketi olarak, yaşa, cinsiyete ve ihtiyaca özel besin destekleri ile hayatın her evresinde yanınızda olmayı amaçlıyoruz.

Senin Vitaminin Hangisi?

X