KALİTE

Vitabiotics, insanlara her daim güvenli, etkili ve ihtiyaca cevap veren doğal çözümler sunma tutkusu ile tam 50 yıldır sayısız ürün geliştirmiştir.

Beslenme, klinik tıp, biyokimya ve farmasötik bilimi alanlarında çalışan zengin bir uzman kadrosuna sahip olan Vitabiotics, hamilelikten kadın sağlığına, kalp cerrahisinden beynin işlevlerine kadar pek çok alanda yeni ürünler üretmeye devam etmektedir.

Önde gelen araştırma kurumlarıyla çalışan Vitabiotics, bütün ürünlerini sürekli olarak değerlendirmeden geçmesini ve geliştirilmesini, en son yapılan bilimsel ve klinik çalışmaların çıktılarını yansıtmasını sağlamaktadır. Bu kurumlar arasında The London School of Hygiene and Tropical Medicine gibi uluslararası çapta ün kazanmış araştırma merkezleri var. Aynı zamanda kadınların toplumda sağlıklı şekilde var olmasını destekleyen WellBeing of Women, Ulusal Osteoporoz Derneği ve Düşük Derneği gibi önde gelen hayır kurumlarıyla da çalışmaktadır.

Temel Tedavi Alanları:

 • Kadınlar
 • Erkekler
 • 50 ve 70 yaş üstü yetişkinler
 • Bebekler, Çocuklar & Ergenler
 • Güzellik
 • Hamilelik
 • Menopoz
 • Kemikler & Kıkırdak
 • Kalp
 • Görüş Alanı
 • Beyin & Bilişsel İşlev
 • Yorgunluk & Bitkinlik
 • Spor & Fitness
 • Diyet & Detoks

Araştırma Ortakları

Birlikte araştırma yürüttüğümüz kurumların bir kısmı:

Oxford Üniversitesi

Tipik olarak gelişme çağındaki ergen okul çocuklarında vitamin, mineral, omega 3 yağ asidi desteğinin davranışsal etkileri (Welteen)

Besançon Üniversite Hastanesi, Dermatoloji Bölümü

Cildin yaşlanması ve mevsimsel değişikliklerde mikro-besin desteğinin faydası(Perfectil).

Glasgow Caledonian Üniversitesi, Görüntü Bilim Bölümü

Göz yaşı filmi stabilitesi ve konjunktival sağlık konusunda anti-oksidan desteğinin etkisi (Visionace).

University College Londra ve Kraliyet Özgür Hastanesi Tıp Fakültesi

Ovülasyon indüksiyonu geçiren sub-fertil kadınlarda çoklu mikro-besinlerle ilgili prospektif randomize çalışma (Pregnacare).

Beyin Kimyası ve Beşeri Beslenme Enstitüsü

Anne kaynaklı besinin durumunda, yenidoğanın doğum kilosunda, düşük gelirli, çok fazla etnik grup içeren toplulukta gebelik süresi hususunda çoklu-mikrobesin desteğinin etkisi (Pregnacare).

Westminster Üniversitesi, Entegre Sağlık Fakültesi

Vitabiotics, bu fakültenin Nütrisyonel Tedavi Programı kadrosunu ve öğrencilerini finanse etmektedir. Vitabiotics, Westminister Üniversitesi’nin benzersiz Nütrisyonel Terapi derslerinin önemini takdir etmekte ve öğrencilerin akademik gelişimini ve kadronun da süregiden meslekî gelişimini desteklemek üzere Entegre Sağlık Fakültesi ile birlikte beş yıllık bir program düzenlemektedirler. Vitabiotics, aynı zamanda Poliklinik kadroyu geliştirme seminerleri, yıllık konferans gibi bir dizi faaliyete sponsorluk etmekte ve üç yıllık grupların tamamında öğrencilere çeşitli ödüller vermektedir.

Kalite Kontrolü

Vitabiotics, ürünlerini farmasötik açıdan denetlenen koşullarda üretmektedir. Ürünlerin kalitesi, aşağıda sıraladığımız uygulamalara ve kurallara uyan tesislerde denetlenmektedir. Bu kurallar ve uygulamalar şunlardır:

GMP (Good Manufacturing Practice, İyi Üretim Uygulaması). GMP, hem üretim hem de kalite kontrolle ilgilidir. Ürünlerin tutarlı ve sürekli olarak üretilmesini, kullanım amaçlarına, kalite standartlarına ve ürün spesifikasyonlarının gereğine uygun şekilde denetlenmesini sağlar.

Farmasötiklerin imalatı için gereken MHRA onayı – İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu (MHRA) imalat standartlarını denetleyerek güvenlik, kalite ve faydalılık standartlarının karşılanıp karşılanmadığını kontrol eder.

Vitabiotics, HFMA (Sağlıklı Gıda Üreticileri Derneği) üyesi ve HFMA Konsey üyesidir. HFMA, Birleşik Krallık ve Avrupa’da besin değeri yüksek ürünleri düzenleyici standartlar oluşturmaya yardımcı olur.

Vitabiotics, Sağlık Gıda Enstitüsü’nün sponsorlarından biridir.

Vitabiotics’in imalat tesisleri ISO 29002 veya ISO 9001-2000 uygun şekilde çalışır. Uluslararası Standardizasyon Kurumu 140’tan fazla ülkede ulusal standartlarından oluşan dünya çapında bir federasyondur. Sahip oldukları standartlar materyallerin, ürünlerin, süreçlerin ve hizmetlerin güvenilirliğinin ve etkisinin artmasına yardımcı olur. Bu standartlar, her bir Vitabiotics ürününün kalite kontrol hususunda, başından sonuna kadar en yüksek standartlara uygun şekilde üretilmesini sağlar.