KALİTE

Vitabiotics, insanlara her daim güvenli, etkili ve ihtiyaca cevap veren doğal çözümler sunma tutkusu ile tam 50 yıldır sayısız ürün geliştirmiştir.

Önde gelen araştırma kurumlarıyla çalışan Vitabiotics, bütün ürünlerini sürekli olarak değerlendirmeden geçmesini ve geliştirilmesini, en son yapılan bilimsel ve klinik çalışmaların çıktılarını yansıtmasını sağlamaktadır. Bu kurumlar arasında The London School of Hygiene and Tropical Medicine gibi uluslararası çapta ün kazanmış araştırma merkezleri var. Aynı zamanda kadınların toplumda sağlıklı şekilde var olmasını destekleyen WellBeing of Women, Ulusal Osteoporoz Derneği ve Düşük Derneği gibi önde gelen hayır kurumlarıyla da çalışmaktadır.

Araştırma Ortakları

Birlikte araştırma yürüttüğümüz kurumların bir kısmı:

Oxford Üniversitesi

Besançon Üniversite Hastanesi, Dermatoloji Bölümü

Glasgow Caledonian Üniversitesi, Görüntü Bilim Bölümü

University College Londra ve Kraliyet Özgür Hastanesi Tıp Fakültesi

Beyin Kimyası ve Beşeri Beslenme Enstitüsü

Westminster Üniversitesi, Entegre Sağlık Fakültesi

Kalite Kontrolü

Vitabiotics, ürünlerini farmasötik açıdan denetlenen koşullarda üretmektedir. Ürünlerin kalitesi, aşağıda sıraladığımız uygulamalara ve kurallara uyan tesislerde denetlenmektedir. Bu kurallar ve uygulamalar şunlardır:

GMP (Good Manufacturing Practice, İyi Üretim Uygulaması). GMP, hem üretim hem de kalite kontrolle ilgilidir. Ürünlerin tutarlı ve sürekli olarak üretilmesini, kullanım amaçlarına, kalite standartlarına ve ürün spesifikasyonlarının gereğine uygun şekilde denetlenmesini sağlar.

Farmasötiklerin imalatı için gereken MHRA onayı – İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu (MHRA) imalat standartlarını denetleyerek güvenlik, kalite ve faydalılık standartlarının karşılanıp karşılanmadığını kontrol eder.

Vitabiotics, HFMA (Sağlıklı Gıda Üreticileri Derneği) üyesi ve HFMA Konsey üyesidir. HFMA, Birleşik Krallık ve Avrupa’da besin değeri yüksek ürünleri düzenleyici standartlar oluşturmaya yardımcı olur.

Vitabiotics, Sağlık Gıda Enstitüsü’nün sponsorlarından biridir.

Vitabiotics’in imalat tesisleri ISO 29002 veya ISO 9001-2000 uygun şekilde çalışır. Uluslararası Standardizasyon Kurumu 140’tan fazla ülkede ulusal standartlarından oluşan dünya çapında bir federasyondur. Sahip oldukları standartlar materyallerin, ürünlerin, süreçlerin ve hizmetlerin güvenilirliğinin ve etkisinin artmasına yardımcı olur. Bu standartlar, her bir Vitabiotics ürününün kalite kontrol hususunda, başından sonuna kadar en yüksek standartlara uygun şekilde üretilmesini sağlar.