Vitabiotics

Evde Yapılabilecek Kolay Egzersizler

Evde Yapılabilecek Kolay Egzersizler

Sende ekipman kullanmadan evde sadece bir matın üzerinde yağlarını yakmak, kaslarını şekillendirmek ve zindeliğe kavuşmak ister misin? Evde yapılabilecek egzersizlerle sağlıklı kalmak artık çok kolay.

Senin için evde yapılabilecek birkaç egzersiz listeledik. Fakat unutmamalısın ki bu hareketleri antrenman şeklinde yapmalısın. Gösterdiğimiz her hareketi belirttiğimiz sayıda tekrarlamalı ve beş hareketin tümünü dinlenmeden bir set halinde tamamlamalısın. İşte seni zinde tutacak 5 kolay hareket;

1.Squat

Evde Yapılabilecek Kolay Egzersizler

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açıp, kollarınızı omuz hizasında ileri doğru uzatın. Karın kaslarından destek alarak kalçanızı geriye doğru itip vücudunuzu olabildiğince aşağıya indirmeniz gerekir. Sonrasında da başlangıç hizasına geri gelerek hareketi birkaç kez tekrarlamalısınız. Bir sette 15-20 defa hareketi tekrarlamanızı öneriyoruz.

2.Plank

Evde Yapılabilecek Kolay Egzersizler

Matın üzerinde yüzüstü pozisyonda eller ve ayakla yerdeyken kaslarınızın yardımıyla parmak ucuna kalkılır ve bacaklarınız yere paralel konuma gelir. (Ya avuç içlerinizin üzerinde ya da dirseklerinizin üzerinde durabilirsiniz.) Bu pozisyonda 1 sette 30-45 saniye arasında kalmaya çalışın.

3. Kalça Kaldırma

Evde Yapılabilecek Kolay Egzersizler

Sırtüstü bir şekilde dizleriniz bükülü ve ayaklarınız yere tam basacak şekilde matınıza uzanın. Kollarınızı 45 derecelik açı ile yanlarınıza yerleştirdikten sonra kendinizi belinizden yukarı kaldırın. Vücudunuz omuzlarınızdan dizlerinize dek düz bir çizgi oluştursun. Bu hareketi 1 sette 10 kez tekrarlamanızı istiyoruz.

4. Yan Plank

Evde Yapılabilecek Kolay Egzersizler

Dizleriniz düz olacak şekilde matınızın üzerine yan yatın. Üst vücudunu sağ omzunuzun altında duran sağ dirseğiniz ve önkolunuzla destekle. Sol elinizi sol kalçanıza yerleştir. Karnınızı içeri çekin ve bu pozisyondayken kendinizi yükseltin. Bu pozisyonu 30 saniye boyunca koruyun. Ardından aynı şekilde sol tarafınıza yapın.

5. Leg Raise 

Evde Yapılabilecek Kolay Egzersizler

Matınızın üzerine dümdüz ve sırtüstü uzanın. Kollarınız iki yanınızda olacak şekilde bacaklarınızı bükmeden havaya kaldırıp indirin. Bu hareketi bir sette 15 kez tekrarlamanızı öneriyoruz.

Sağlıklı bir vücuda sahip olmak için spor çok önemlidir. Spor yaparak vücudunuzu dışarıdan güzelleştirirken sadece spor yaparak muhteşem bir vücuda sahip olacağınızı düşünmeyin. Sporunuzu yaparken günde 1.5-2 litreye yakın su içmeyi ve düzenli beslenmeyi unutmayın. Günlük almamız gereken vitamin ve mineralleri su ve besinlerden sağlamak çok önemlidir. Ne yazık ki beslenme düzenimizden ötürü günlük vitamin ve beslenme ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz. Özellikle spor yapan insanlar için vitamin ve mineral alımı çok önemlidir.

Peki neden?

Evde yapılan egzersizler ile mikro besin öğelerinin kullanımını gerektiren birçok metabolik yolağı harekete geçiririz. Düzenli antrenman yaptığımızda ise kaslarda meydana gelen biyo-mekanik adaptasyon sonucunda mikro besin döngüsü artar, kayıplar oluşur ve doğal olarak yerine konması gereken mikro besin ihtiyacı artar. Bunların yerine konması kas dokusunun onarımı ve kas büyümesi için çok önemlidir. Özellikle rejim döneminde, farklı bir diyet tarzı denerken, menstrual döngü zamanı, yaralanma ve yüksek performans hedeflendiğinde vitamin-mineral takviyelerinin kullanımı daha da önemli bir hal alır.

Bu sebeplerden ötürü günlük almanız gereken vitamin ve mineralleri ek bir gıda takviyesi ile almanızı öneriyoruz. Kadınlara ve erkeklere özel formüle edilmiş bir multivitamin takviyesi olan Wellman ve Wellwoman sizi spor hayatınızda da yalnız bırakmayıp zinde kalmanıza yardımcı olacaktır. Evde yapılan egzersizler ile desteklenmiş bir sağlıklı beslenme programı ve ihtiyaca yönelik gıda takviyesi alımı ile bağışıklık sisteminizi güçlendirmek artık çok kolay.

Senin Vitaminin Hangisi?

X