Vitabiotics

Cilt Bakımı Rehberi

Günlük yaşamın koşuşturmacasında bazen cildimizi ihmal ediyoruz. UV ışınları, sert hava koşulları ve stres cildimizin durumunu olumsuz etkileyebilir, bu nedenle mümkün olduğunca cildi beslemek, korumak ve cilt bakımı önemlidir.

Cilt bakımındaki teknolojik gelişmeler, yeni ürünlerin ortaya çıkmasına neden oldu. Raflardaki ürün çeşitliliği ile birlikte cildinize uygun ürünleri bulmak daha da zorlaştı.

Cilt bakımı karmaşık olmamalı, bu yüzden günlük cilt bakımı rutininizi tamamlayacak ve günlük hayat temponuza uygun şekilde tasarlanmış Perfectil’i geliştirdik.

Gelin birlikte günlük yaşamda sağlıklı ve ışıltılı bir cilde nasıl ulaşılabilir ve korunabilir inceleyelim.

Kılavuzumuzda, cildinizin sağlıklı ve ışıltılı kalmasına yardımcı olacak 6 basit cilt bakımı ipucunu bir araya getirdik!

Çok fazla güneşten kaçının

Güneşin zararlı UV ışınlarına uzun süre maruz kalmanın cilde zarar verdiği kanıtlanmıştır. Çok fazla güneşe maruz kalmanın bazı etkileri şunları içerebilir; kırışıklıklar, koyu lekeler ve erken yaşlanma.

Bu nedenle cildimizi bu zararlı ışınlardan korumamız çok önemlidir. Makyajın altına güneş kremi sürmek veya iyi bir SPF içeren bir nemlendiriciye veya fondötene geçmek, cildinizi UV ışınlarından korumanın kolay bir yoludur ve bu adım cilt bakımında vazgeçilmezdir.

Bolca su için

Vücudunuzun nemli kalması için günde yaklaşık 6-8 bardak su içmeniz önerilir. Bu, sağlıklı ve parlak bir cildin korunmasına yardımcı olabilir.

Ayrıca su mineralce zengindir, o nedenle cildinizi içeriden beslemeniz için de su içmeniz önemlidir.

Sağlıklı ve dengeli beslenme

Neler yediğiniz dış görünümünüzü etkileyebilir, bu nedenle beslenmenizi iyileştirmenin cildinizin sağlıklı görünümünü korumaya yardımcı olabilmesi şaşırtıcı değildir.

Çiğ meyve ve sebzeler, yaşlanma belirtileriyle savaşmaya ve sağlıklı cildi desteklemeye yardımcı olabilecek vitamin mineralleri içerir. Çok fazla tuz ve şeker tüketmek cildimizin görünümünü olumsuz yönde etkileyebilir.

Sigara içmekten kaçının

Daha sağlıklı bir cilt elde etmenin bir başka yolu da sigarayı bırakmaktır. Sigara içmek zamanla iç organlarımıza zarar verir ve cilde de zarar verir. Kendiniz sigara içmeseniz bile, sigara dumanına da düzenli olarak maruz kalmanın benzer etkileri olabilir. Etkili bir cilt bakımı rutini oluşturmanın başında tütün ve tütün ürünlerinden uzak durmak gelir.

Tavsiyemiz, içtiğiniz sigara miktarını azaltmak veya tercihen tamamen bırakmaktır. Doktorunuz veya eczacınız, bırakmanıza yardımcı olacak yollar önerebilir.

Stresi azaltmak

Stresin; vücudun birçok fonksiyonunu etkilediğini artık hepimiz biliyoruz. Stres aynı zamanda doğrudan cilt problemleriyle ilişkilendirilmiştir. Stres, bazı insanlarda saç dökülmelerine, kopmalara ve diğer cilt sorunlarına neden olabilen hormon seviyelerini etkiler.

Meditasyon ve yoga gibi stres yönetimi teknikleri, stresi azaltmanın kolay yollarıdır. Yeni başlayanlar için yoga blog yazımızı okuyarak yogaya ilk adımınızı atabillirsiniz.

Cilt bakımı rutininizi yeniden düşünün

Cildinizin sağlıklı olmasını sağlamanın bir yolu, kullandığınız ürünlerin cilt tipinize uygun olduğundan emin olmaktır.

Cilt zamanla değişebilir ve tüm faydaları deneyimlememiz için ürünleriniz de onunla birlikte değişmelidir.

Cildinizi iyileştirmek bir gecede olmaz ve uzun bir süreç olabilir.

Genelde cildimizi içeriden beslemeyi unuturuz. Cildinizi dışarıdan desteklediğiniz kadar içeriden desteklemeniz önemlidir.

Saç, cilt ve tırnaklarınızın ihtiyacı olan vitamin ve mineraller vardır. Eğer bunlar vücudunuzda eksikse, cildinizi dışarıdan beslemeniz bir yere kadar etkilidir. İngiltere’nin 1 numaralı saç, cilt ve tırnak sağlığını destekleyen güzellik multivitamini Perfectil‘i günlük beslenme rutininize ekleyebilirsiniz.

Senin Vitaminin Hangisi?

X