Vitabiotics

Baba Olmaya Hazır mısınız? Erkek Doğurganlığı

Bebek sahibi olmayı mı düşünüyorsunuz? Erkek doğurganlığı artırmaya yardımcı olmak için aşağıdaki ipucunu mutlaka okuyun!

Baba olma fikri hala ufukta olan bir fikir ise?

Bebek yapmaya karar verdiğinizde, kadın ve erkek doğurganlığı hakkında bilgili olmanız gerekir. 

Erkekler, yaşam tarzına önem vererek ve üreme sağlıklarını desteklemek için çok şey yapabilirler.

Bu yazımızda, bebek sahibi olmak isteyen erkekler için erkek doğurganlığı artıran on ipucu ve bir kontrol listesi sunuyoruz:

Önemli bölgeleri serin tutun: Erkeklerin sıcak küvetlerden, sıcak duşlardan ve sıkı iç çamaşırlardan uzak durması önerilmektedir. 

Alkol kullanmaktan kaçının: Erkekler sadece az miktar alkollü içecek içse bile sperm sayısını düşüşe geçer. Ayrıca sigarayı da bırakmanızı öneririz – sigaranın hem sperm sayısını hem de sperm hareketliliğini azalttığı kanıtlanmıştır.

Birliktelikler: Araştırmalar, bir erkeğin sperm sayısının sabahları çok daha yüksek olduğunu göstermiştir. 

Besin takviyeleri: Erkek üreme sağlığı için çinko gibi spesifik besinler içeren takviyeler tüketin. Pregnacare Him Her Conception ürünü erkeklere özel geliştirilmiş ve 30 mikrobesin içeren bir üründür. Pregnacare Him Her Conception ürününde aynı zamanda kadınların kullanımına uygun ayrı blisterler de çıkmaktadır. Çiftlerin birlikte kullanabileceği bir üründür. 

erkek doğurganlığı

Diyet: Yeterli ve dengeli bir beslenme modeli benimsenmelidir. Dünya Sağlık Örgütü günde minimum 5 ile 9 porsiyon arası meyve sebze önermektedir. 

İş Özel Hayat: Yorgunluk, erkeğin üreme sağlığı üzerinde etkili olabilir, bu yüzden iş hayatınız ile özel hayatınızı dengelemeye çalışın.

Toksinler: Çevresel zehirlerden uzak durun. Uzak durmanız gerekenler arasında pestisitler / insektisitler (böcek ve bitki ilaçları), organik çözücüler, kurşun, iyonlaştırıcı radyasyon, ağır metaller ve toksik kimyasallar yer alır.

Cep telefonları: Macaristan’daki bilim adamları tarafından yapılan araştırmaya göre, pantolon cebinde veya kemerlerinde bulunan cep telefonları, sperm sayısını önemli ölçüde düşürüyor ve doğurganlık oranını azaltıyor. Ayrıca uzun çağrılar spermin hareketliliğini bile etkileyebilir. Öyleyse telefonu başka bir yerde muhafaza edin!

erkek doğurganlığı

Senin Vitaminin Hangisi?

X