Slide

WELLKID IMMUNE LIQUID

ÜRÜN BİLGİSİ

Çocuklara Özel Besin Takviyesi

Wellkid® Immune Liquid, çocuğunuzun besin alımını desteklemeye yardımcı olmak üzere İsviçre Alplerinde yetişen malt özütünün yanı sıra geniş kapsamlı 15 besin maddesini sağlamak üzere çocukların özel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak üretilmiştir. Wellkid®, çocukların uyumunu desteklemek için doğal portakal tadıyla üretilmiştir.

Wellkid® Immune Liquid, 5 yaşına kadar tüm çocuklara bu vitaminleri içeren takviyelerin verilmesini gerektiğini belirten Birleşik Krallık Sağlık Bakanlığı tarafından tavsiye edilen A, C ve D vitaminlerini içermektedir*.

Ayrıca 5 yaşını doldurmuş olan herkesin günlük D vitamin takviyesini alması gerektiği takviye edilmektedir. Kaynak: NHS Choices

Hızlı gelişimi destekleme

Wellkid® Immune Liquid, D vitamininin yanı sıra çocuklarda normal büyümeye katkı sağlayan iyot ile formüle edilmiştir**. D vitamini, çocuklardaki kemiklerin normal büyümesi ve gelişimi için gereklidir**. Birleşik Krallık Sağlık Bakanlığı, 5 yaşından büyük olan tüm çocukların günlük D vitamin takviyesini almasını gerektiğini tavsiye etmektedir. Wellkid® Immune Liquid içinde yer alan D vitamini, doğrudan güneş ışığına maruz kalındığında cildin doğal olarak ürettiği tercih edilen D3 vitamin formunda (kolekalsiferol) dahil edilmektedir. Kaynak: NHS Choices).

Wellkid® Immune Liquid, içeriğindeki Demir ile çocukların normal bilişsel gelişimine katkıda bulunur**.

* Ministery of Health, UK Department
**Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği (29960 mükerrer/26.01.2017 tarihli resmi gazete

PSF: 90.00 TL (KDV Dahil)

FORMÜL

Etken MaddeMiktar / 5 ml%BRD*Etken MaddeMiktar / 1 Tablet%BRD*
Arpa Ekstraktı500,00 mgB1 Vitamini0,70 mg63,64
Demir5,00 mg35,71B6 Vitamini0,80 mg57,14
Çinko4,00 mg40Bakır150,00 μg15,00
C Vitamini12,00 mg15A Vitamini200,00 μg RE25,00
B3 Vitamini8,00 mg NE50Folik Asit100,00 μg50,00
E Vitamini5,00 mg α-TE41,67İyot40,00 μg26,67
B5 Vitamini2,00 mg33,33D Vitamini10,00 μg200,00
B2 Vitamini0,80 mg57,14B12 Vitamini2,500 μg100,00

*BRD: Beslenme Referans Değeri     **: BRD yoktur

  • Formülü, çocukların özel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak dikkatli bir şekilde formüle edilmiştir.
  • Wellkid® Immune Liquid, yüksek GMP (İyi Üretim Uygulamaları) standartlarında kalite kontrol doğrultusunda üretilmiştir.
  • Wellkid® Immune  Liquid, yapay tatlandırıcı, renklendirici ve lezzetlendirici aroma içermemektedir.
  • Wellkid® Immune Liquid, hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Çocuklar besin takviyesinden nasıl yararlanabilir?
Hükümet araştırmaları, genç bireylerin beslenmelerinde demir, A vitamini ve D vitamini gibi bazı besin maddelerinin eksik kalabildiğini göstermiştir. Birçok çocuk, dünya sağlık örgütünün belirttiği günde alması gereken 5 porsiyon sebze ve meyveyi tüketmemektedir. Çocuklarda sağlıklı bir diyet ve yaşam tarzını benimsemek ve yaşamın ilerleyen dönemlerinde olumlu beslenme ve egzersiz alışkanlıklarını teşvik etmek son derece önemlidir. Gıda takviyeleri elbette sağlıklı ve dengeli beslenmenin yerini tutmaz.
Bir şişe Wellkid Immune Liquid ne kadar dayanır?
Wellkid Immune Liquid’in her şişesi 150 ml içerir. 4-10 yaş arası çocuklar günde 5ml almalıdır, 1 aylık kullanım içindir.
Wellkid Immune Liquid nasıl ve ne zaman alınmalıdır?
4-10 yaş arası çocuklar için günde 1 tatlı kaşığı alınması (5ml) tavsiye edilir. Wellkid Immune Liquid, 4 yaşın altındaki çocuklara verilmemelidir. Çocuğunuzun önerilen miktardan daha fazla almadığından emin olunması önemlidir.
Wellkid Immune Liquid kullanırken istenmeyen etkiler görülür mü?
Wellkid Immune Liquid belirtildiği şekilde alındığında bilinen bir yan etkisi yoktur. Tavsiye edilen günlük alım miktarını aşmayın. Doz aşımı durumunda derhal tıbbi yardım alın. Tüm takviyelerde olduğu gibi, çocuğunuz tıbbi gözetim altındaysa veya herhangi bir gıda alerjisi varsa, kullanmadan önce profesyonel tavsiye alın.
Wellkid Immune Liquid vejetaryenler için uygun mu?
Evet. Wellkid Immune Liquid vejetaryenler için uygundur.
Etken maddeler nelerdir?
Lütfen formülasyon sayfasına gidin.
Wellkid Immune Liquid hayvanlar üzerinde test edildi mi?
Hayır. Vitabiotics serisindeki diğer tüm ürünler gibi, Wellkid Immune Liquid hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

TÜKETİCİ YORUMLARI

Wellkid® Immune Liquid ürünümüz için siz de yorum yapmak ister misiniz?

Yorum Yap

‘‘Ailecek vitabiotics ürünlerini kullanıyoruz eşim wellman ben wellwomen son olarakta wellkid ile tanıştık. Kızım çok sık hasta olurdu kullanmaya başladığımızdan beri hiç hastalanmadı bağışıklık sistemimizi güçlendirdi. Teşekkürler vitabiotics!’’

A. p. 25.03.2020

‘‘Kızım için iştahsızlık sorunumuzu çözen wellkıd ımmune ailesine çok teşekkür ederim.Biz faydasını gördük umarım bizim gibi yemek konusunda sıkıntı çeken ailelerede faydası olur.’’

G. Ç. 02.03.2020