Slide

WELLKID® CALCIUM LIQUID

ÜRÜN BİLGİSİ

İngiltere’nin 1 numaralı vitamin şirketi Vitabiotics’ten yeni bir ürün!1

Wellkid® Calcium Liquid, kalsiyum ve ko-faktörlerini birlikte bulunduran formüle sahiptir.2

Kalsiyum kemikleriniz için tek önemli besin değildir. Bu nedenle Wellkid® Calcium Liquid, ideal miktarda kalsiyumu; magnezyum, D vitamini, çinko ve bakır ile birlikte içerir.2

Doğal portakal aroması ile lezzetli bir tada sahiptir.2

 • Kalsiyum normal kemiklerin korunması için gereklidir.3
 • Magnezyum normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur. 3
 • Bakır normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur. 3
 • D vitamini kalsiyumun ve fosforun normal emilimine, normal kan kalsiyum düzeyine ve normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur. 3

Wellkid Calcium Liquid Nasıl Kullanılır?


PSF: 129.00 TL (KDV Dahil)

FORMÜL

Etken MaddeMiktar / 10 ml%BRD*
Kalsiyum300 mg37,5
Magnezyum125 mg33,33
Çinko3 mg30
Vitamin D3
7 μg140
Bakır250 μg25

*BRD: Beslenme Referans Değeri

1 kutu ürün 150 ml’dir.2

“Dengeli ve çeşitli beslenme sağlıklı yaşam için önemlidir.”

Önerilen Kullanım

4-10 yaş arası çocuklarda günde 2 ölçek (10 ml) alınması tavsiye edilir.

 • Yapay tatlandırıcı ve renklendirici içermez.
 • Yağ, tuz, maya ve laktoz içermez.
 • Vejetaryenler için uygundur.
 • Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.
 1. 30 Kasım 2019 ile biten 52. haftaya ait Nielsen GB ScanTrack Toplam Kapsam Birim Satışları.
 2. Wellkid® Calcium Liquid ürün bilgisi
 3. 26.01.2017 tarih ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanan Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği

Takviye edici gıdadır.

İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın. Kuru ve serin bir yerde direkt güneş ışığından koruyarak 25°C’nin altında oda sıcaklığında saklayınız.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Wellkid® Calcium Liquid neden geliştirildi?
Wellkid® Calcium Liquid bilimsel olarak formüle edilmiş ve uzmanlar tarafından geliştirilmiştir. Her bileşen araştırmalara dayanarak formüle dahil edilmiştir. Kalsiyum ve D vitamininin çocuklarda normal büyüme ve kemik gelişiminin korunmasına katkıda bulunduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Wellkid Calcium Liquid 7μg D vitamini içerir.
Wellkid® Calcium Liquid ne zaman önerilir?
Yeterli miktarlarda kalsiyum almak özellikle büyüyen çocuklar için önemlidir. Wellkid® Calcium Liquid 4-10 yaş arası çocuklar için özenle formüle edilmiştir. Diyetlerini kalsiyum ve magnezyum ile takviye etmesi gerekebilecek süt ve süt ürünleri kullanmayan çocuklar için idealdir.
Wellkid® Calcium Liquid’i kullanmaya başlamadan önce bilmem gerekenler nelerdir?
Wellkid® Calcium Liquid, 4-10 yaş arası çocuklar için günlük beslenmelerine ek olarak formüle edilmiş bir kalsiyum kombinasyonu takviyesidir.
Wellkid® Calcium Liquid ilaç ile beraber alınabilir mi?
Genel olarak, Wellkid® Calcium Liquid orta düzeyde mineral ve vitamin miktarları içerdiğinden ilaçlarla birlikte alınabilir. Wellkid Calcium Liquid'i ilaçlarla birlikte almaya ilişkin özel tavsiyeler için doktorunuza veya eczacınıza danışmanızı öneririz.
Wellkid® Calcium Liquid ne zaman ve nasıl alınmalıdır?
Çocuğunuza aşağıdaki oranlarda ağızdan veriniz. • 4-6 yaş arası çocuklar: Günde 2 çay kaşığı (10ml). • 7-10 yaş arası çocuklar: Günde 3 çay kaşığı (15ml). 1 Çay kaşığı = yaklaşık. 5ml.
Wellkid® Calcium Liquid kullanımında beklenmedik bir etki yaratır mı?
Wellkid® Calcium Liquid’in belirtildiği şekilde alındığında bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Önerilen miktarlar aşılmamalıdır.
Wellkid® Calcium Liquid içerisindeki aktif içerikler nelerdir?
Wellkid® Calcium Liquid'in aktif bileşenleri D Vitamini, Kalsiyum, Magnezyum, Çinko ve Bakırdır.
Wellkid® Calcium Liquid içerisindeki kalsiyumun kaynağı nedir?
Wellkid® Calcium Liquid içindeki kalsiyum, bir takviyede mümkün olan en yüksek elemental kalsiyum konsantrasyonunu sağlayan kalsiyum karbonat formundadır. Kullanılan kalsiyum karbonat, doğal bir kaynaktan elde edilen yüksek farmasötik derecelidir. Kurşun, istiridye kalsiyumu ve kemik dolomit gibi içerikler, metallerle olası kontaminasyonu önlemek için Wellkid® Calcium Liquid formülasyonuna dahil edilmemiştir.
Bazı BRD’ler (Beslenme Referans Değeri) %100'ün üzerinde. Bu güvenli mi?
Bazı vitamin ve mineraller BRD'nin onlarca, hatta yüzlerce katı düzeylerde çok güvenliyken, bazıları için güvenlik düzeyi BRD'ye çok daha yakındır. Bu nedenle her vitamin ve mineralin, vücuttaki ihtiyaca göre ayrı ayrı değerlendirilmesi gerekir. Beslenme Referans Değeri (BRD), popülasyondaki temel eksiklik durumlarını önlemeye yardımcı olmak için hesaplanan bir vitamin veya mineral oranıdır. Bununla birlikte, BRD'nin üzerindeki optimal seviyelerdeki bazı vitamin ve minerallerin, sağlık alanında olumlu faydaları olduğu gösterilmiştir. Bu nedenle bazı Vitabiotics formülleri %100 BRD'den daha yüksek besin seviyelerine sahiptir. Tüm Vitabiotics ürünleri en son araştırmalar kullanılarak geliştirilmiştir; vitamin ve mineraller için yasalar ile belirlenmiş güvenli limitlere uygun olan, aşırı miktarlardan uzak durularak hazırlanan, etkili vitamin ve mineral seviyeleri içerir. Vitabiotics, mikronutrientlerde 'mega doz' seviyesinden kaçınır ve bunun yerine, birçok uzman ve araştırmacı tarafından desteklenen bir yaklaşım olan, vitamin ve minerallerin sinerjik etkilerini en üst düzeye çıkarmak için dikkatlice dengelenmiş güvenli ve makul seviyelerde formüller sunar.

TÜKETİCİ YORUMLARI

Wellkid® Calcium Liquid ürünümüz için siz de yorum yapmak ister misiniz?

Yorum Yap