PSF: 649 TL (KDV Dahil)

Pregnacare Plus

İngiltere’nin 1 Numaralı hamilelik takviyesi markası Pregnacare’den anne adayları için yepyeni bir ürün!*

Anne adayları için gerekli besinleri içeren Pregnacare Original multivitamin tabletin tüm faydalarını ve ayrıca fetüsün normal beyin ve göz gelişimine katkıda bulunan zengin bir DHA kaynağı sağlayan Omega-3 kapsülünü sağlar**.

Gebelik döneminde ihtiyaç duyduğunuz desteği sağlayan Folik asit, B12, Demir, Çinko, İyot gibi farklı 19 vitamin mineral içeren tabletlere ek olarak DHA, EPA ve balık yağı içeren blisterleri tek bir kutuda sunar. 

Birleşik Krallık Sağlık Bakanlığı tarafından tavsiye edilen seviyelerde 400µg folik asit ve 10µg D vitamini içerir.

Anne ve bebek için daha kapsamlı bir beslenme sağlar.

Pregnacare Plus hamilelik ve emzirme döneminde Birleşik Krallık Sağlık Bakanlığı tarafından tavsiye edilen 400 µg folik asit ve 10 µg D vitamini seviyesi dahil olmak üzere hamilelik için gerekli besinleri sağlayan multivitamin tablettir. 

Pregnacare Plus, anne adaylarının hangi takviyeleri alacakları konusunda kafa karışıklığı yaşamadan ekstra besin gereksinimlerini koruyabilmeleri için özel olarak geliştirilmiştir.

Takviye folik asit alımı, anne adayının folat düzeyini artırır. Düşük folat düzeyi, fetüsün gelişiminde nöral tüp kusurları için bir risk faktörüdür.***

300mg DHA içeren Omega-3 kapsülleri

Kapsüller, önemli Omega-3 yağ asitleri DHA ve EPA’nın zengin bir kaynağı olan yüksek saflıkta balık yağı içerir. Pregnacare Plus Omega 3 kapsülleri, Friend of the Sea tarafından sürdürülebilirliği onaylanan en saf farmasötik dereceli balık yağını içerir. Kapsüller, ton balığı, köpekbalığı, marlin veya kılıç balığı kaynaklı balık yağı içermez. 

*15 Temmuz 2023 ile biten 52. haftaya ait Nielsen GB ScanTrack Toplam Kapsam Birim Satışları.

** Ürün bilgisi

***26.01.2017 tarih ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanan Türki Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği

Folik Asit

Takviye folik asit alımı, anne adayının folat düzeyini artırır. Düşük folat düzeyi, fetüsün gelişiminde nöral tüp kusurları için bir risk faktörüdür.

Çinko

Normal DNA sentezine katkıda bulunur.

Demir

İdeal demir oranı içerecek şekilde formüle edilmiştir.

DHA

Anne tarafından alınması fetusun ve emzirilen bebeklerin normal göz gelişimine katkıda bulunur.

B Vitaminleri

B2, B6 & B12 vitaminleri normal kırmızı kan hücresi oluşumuna katkıda bulunur.

FORMÜL

Pregnacare Plus Etken Madde Miktar / 1 Tablet %BRD* Kapsül Etken Madde Miktar / 1 Kapsül %BRD*
D Vitamini 10 µg 200 Omega-3 Balık Yağı 600 mg  
E vitamini 4 mg α-TE 33 DHA   300 mg — 
K Vitamini 70 µg 93 EPA 60 mg
C Vitamini 70 mg 88


B1 Vitamini (Tiamin) 3 mg 273      
B2 Vitamini (Riboflavin) 2 mg 143      
B3 Vitamini (Niacin) 20 mg 125      
B6 Vitamini 10 mg 714      
Folik Asit 400 µg 200      
B12 Vitamini 6 µg 240      
Biotin 150 µg 300      
Pantotenik Asit 6 mg 100      
Magnezyum 150 mg 40      
Demir 17 mg 121      
Çinko 15 mg 150      
Bakır 1000 µg 100      
Selenyum 30 µg 55      
Iyot 150 µg 100      
Beta Karoten 2mg      

*BRD: Beslenme referans değeri     **: BRD yoktur

  • Folik asit, Vitamin B12 ve D, Çinko, Magnezyum, Demir’ in hücre bölünmesinde görevi vardır***.
  • Çinko normal DNA sentezine katkıda bulunur***.
  • Folik asit normal kan oluşumuna katkıda bulunur***.
  • Vitamin B6, B12 ve Demir normal kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna katkıda bulunur***.
  • Vitamin B2 normal kırmızı kan hücrelerinin korunmasına katkıda bulunur***.

Pregnacare® Plus Nasıl Kullanılır?

Gebelerde tok karna günde 1 adet kapsül ve 1 adet tablet alınması tavsiye edilir. 

  • Koruyucu içermez.
  • Renklendirici içermez.
  • Gluten ve laktoz içermez
  • Pregnacare® Plus hayvanlarda test edilmemiştir.
 
 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Hamilelik sırasında, bebeğiniz tek besin kaynağı olarak yediklerinizle beslenir. Bu nedenle, iyi bir diyetle bile, hamilelik sırasında spesifik besin maddeleri çok önemli olabilir. Pregnacare Plus, zengin bir dokosaheksaenoik asit (DHA) ve eikosapentaenoik asit (EPA) kaynağı sağlamak için 400 μg folik asit ve Omega-3 kapsülü içeren tam kapsamlı bir gebelik desteğidir. Pregnacare Plus, lipit beslenmesinde uluslararası uzmanların hamile ve emziren kadınlar için önerdiği tam seviyeyi ve ayrıca 60 mg EPA’yı içerir.

 

 

Annenin tükettikleri gelişmekte olan çocuğa geçme potansiyeline sahiptir, bu nedenle Pregnacare Plus kapsüllerinde yalnızca en saf farmasötik dereceli balık yağı kullanılmıştır. Maksimum fayda sağlamak için yağ, DHA ve EPA içeriğini artırmak ve daha da saflaştırmak için dikkatlice konsantre edilir. Her parti titizlikle test edilir, onaylanır ve çevresel kirleticilerle ilgili katı EC ve DSÖ kurallarına tamamen uygundur.

 

Pregnacare Plus, son derece kalifiye eczacılar ve tıbbi danışmanlar da dahil olmak üzere bir tıp uzmanları ekibi tarafından dikkatle geliştirilmiştir ve gebe kalmadan önce ve tüm hamilelik boyunca kadınlar için bir beslenme koruması olarak sağlam bilimsel araştırma kanıtlarına dayanmaktadır. Pregnacare Plus, anne ve bebeğin beslenme ihtiyaçlarını korumak için formüle edilmiş bir multivitamin ve balık yağı takviyesidir. Pregnacare Plus, her zamanki günlük multivitamininizin yerini alır. Doktorunuz, hamileliğin 13. haftasından sonra, Pregnacare Plus ile birlikte alınabilecek ek bir demir takviyesi reçete etmek isteyebilir.

Tabletleri yutma zorluğu oldukça yaygın bir görülen bir durumdur. Bir miktar yiyeceğin (örneğin muz) ağızda çiğnendikten sonra, tableti ağzınıza alıp çiğnenmiş yiyecekle birlikte yutup üzerine biraz sıvı içilmesi tableti daha kolay yutmanıza destek olabilir.
 
Lütfen formülasyon sayfasına gidin.
 
Pregnacare Plus içerisinde 28 multivitamin tablet ve 28 balık yağı kapsülü bulunur. Tok karna bol su ile içilmesi tavsiye edilir. 
 

Günde bir tablet ve bir kapsül, ana yemekle birlikte veya hemen sonrasında, su veya soğuk bir içecekle alınması önerilir. Pregnacare Plus’ı ana öğünle birlikte almak, besinlerin emilimini en üst düzeye çıkarır ve bazen takviyeler aç karnına alındığında görülen mide bulantısını azaltabilir. Pregnacare Plus sadece tok karnına alınmalıdır. Pregnacare Plus’ın tablet ve kapsülü yutmak için bol miktarda sıvı ile alındığından daima emin olun. Çiğnenebilir müstahzarlar olarak formüle edilmedikleri için tablet veya kapsüllerin çiğnenmesini önermiyoruz.

 

Pregnacare Plus helal koşullarda üretilmiştir. 

İlaç değildir. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın.Kuru ve serin bir yerde direkt güneş ışığından koruyarak 25 °C’nin altında oda sıcaklığında saklayınız. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

Senin Vitaminin Hangisi?

X