PSF: 439 TL (KDV Dahil)

PREGNACARE ÇATLAK KREMİ

 • İngiltere’nin 1 Numaralı hamilelik takviyesi markası Pregnacare’den hamile kadınların esneyen cildini besleyen doğal ve etkili formülasyon. 

  Pregnacare Çatlak Kremi, hamilelik sırasında gerilen cildin esnekliğini korumak için formüle edilmiştir. İçeriğindeki aktif maddeler cildi iyileştirir ve korur. Yatıştırıcı lavanta ve narenciye kokusu ile düzenli kullanımda cildin yumuşak ve pürüzsüz kalmasına yardımcı olur.

  Pregnacare Çatlak Kremi çuha çiçeği yağında bulunan Gama Linoleik Asit ile cildin elastikiyetini ve esnekliğini korur. Aloe vera ve E vitamini cildi nemlendirerek besler, cilt bariyerini destekler. Aynısefa Özü ve C vitamini antioksidan ve antiinflamatuvar özellik gösterir.

  Esneyen Cildinizi Nazikçe Korumak İçin 

  Pregnacare Çatlak Kremi, hamilelik döneminde esneyen cilde bakım yapmak için özel olarak formüle edilmiş bir çatlak kremidir. 

  Gebelik döneminde çatlakların görülmesi çok normaldir. Gebelikte cilt esneyip gerildiği için deri altındaki kolajen doku hasar görür ve çatlaklar oluşur. Cilt çatlakları önce mor renklidir, zamanla beyaz bir renk alırlar. 

  Eşsiz Bakım Formülü

  Pregnacare Çatlak Kremi’nin benzersiz formülü, C ve E vitaminleri ile Aynısefa, Aloe Vera ve Çuha Çiçeği Yağı gibi botanik özler içerir. Esneyen cildi nazikçe besler ve nemlendirir. Zengin krem, yumuşak, doğal bir lavanta ve narenciye kokusuna sahiptir ve yapay renklendirici içermez.

  Aynısefa ekstresi ve Çinko oksit antioksidan ve antiinflamatuar özelliktedir. Çuha çiçeği yağı E vitamini ve Aloe vera ile birlikte cildi besler, nemlendirir, cilt elastikiyetini korur. Aloe vera aynı zamanda gerilmiş hücrelere kan akışını artırır, cilt hasarını iyileştirir.

  İçeriğindeki Allantonin yatıştırıcı etkiye sahiptir.

  C vitamini antioksidan özelliğinin yanında cildi iyileştirerek ince çizgi ve kırışıklıkları azaltır.

  Yumuşak, doğal bir lavanta ve narenciye kokusuna sahiptir ve yapay renklendirici içermez.

  Hamilelik Sırasında ve Sonrasında Güvenli ve Etkili

  Pregnacare Çatlak Kremi hamilelikte güvenli ve etkilidir. Doğum sonrasında da cildin esnek kalmasına yardımcı olmak için uygulanmaya devam edilebilir.

*15 Temmuz 2023 ile biten 52. haftaya ait Nielsen GB ScanTrack Toplam Kapsam Birim Satışları.

** Ürün bilgisi

26.01.2017 tarih ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanan Türki Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği

Botanik Özler

Aloe Vera ve Çuha Çiçeği Yağı içerir.

Doğal Koku

Lavanta ve narenciye içerir, yapay renkler içermez.

E ve C Vitamini

Cildi nazikçe korur, besler ve nemlendirir.

Güvenli & Etkili

Hamilelik sırasında ve doğumdan sonra kullanımı güvenlidir.

Test Edildi

Dermatolojik olarak test edilmiştir.

İngiltere’nin 1 Numarası

İngiltere'nin 1 numaralı vitamin şirketinden

FORMÜL

Aktif İçerikler
Aynısefa Ekstresi (Calendula officinalis)
Çuha Çiçeği Yağı (Oenothera biennis)
Aloe Ekstresi (Aloe barbadensis)
Allantoin
Pantotenik Asit (D-Pathenol)
Vitamin E 
Vitamin C 
Magnezyum Sülfat
Çinko Oksit
Mentol

PREGNACARE ÇATLAK KREMİ NASIL KULLANILIR?

Hamilelik sırası ve sonrasında meme ucu bölgesi hariç, esneyen bölgelere hafifçe masaj yaparak uygulanması tavsiye edilir. Tahriş olmuş cilde uygulamaktan kaçının, beklenmeyen bir durumun olması halinde doktorunuza danışın.

 • Vegandır.
 • Dermatolojik olarak test edilmiştir.
 • Paraben içermez.
 • Yapay renklendirici içermez.
 • Botanik bitki özleri ile özenle formüle edilmiştir.
 • Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Hamilelik sırasında deri, bebeğe uyum sağlamak için hızla esner ve karın, kalça ve göğüsler gibi bölgelerde ilk olarak kırmızı-mor renklerde çatlaklar oluşur. Pregnacare Çatlak Kremi cildi beslemek, nemlendirmek ve iyileştirmek için gerekli bileşenlerle cildi nazikçe korumak için özel olarak geliştirilmiştir.
 

Pregnacare Çatlak Kremi kullanımı ilk trimesterdan itibaren önerilir. Bunun nedeni, oluşabilecek çatlakları mimimize edebilmektir. 

Hamilelikten sonra cilt büzüştüğü için esnekliğini de kaybedebilir, bu nedenle büzülen cildin esnek kalmasına yardımcı olmak için doğumdan sonra da Pregnacare Çatlak Kremi uygulanmaya devam edilmelidir.

 
Pregnacare Çatlak Kremi’nin ilaçlarla birlikte kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Pregnacare Çatlak Kremi herhangi bir ilaç veya hormon içermez. Daha spesifik tavsiyeler için önce doktorunuza veya eczacınıza danışmanızı öneririz.
 
Pregnacare Çatlak Kremini, hamilelik sırasında ve sonrasında günlük olarak karın, kalça ve meme ucuna değirmeden göğüslere nazikçe masaj yapılarak uygulayabilirsiniz.
 

Pregnacare Çatlak Kreminin, belirtildiği şekilde kullanıldığında bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Tahriş olmuş bölgeye veya meme başı bölgesine uygulamayın. 25 ° C’nin altındaki kuru bir yerde saklayın.

 
Pregnacare Çatlak Kremi, Çuha Çiçeği Yağı, Aloe Özü, E ve C vitamini bulunur.
 
Sonuçlar bireyler arasında farklılık gösterir, ancak çoğu durumda anne adaylarının sadece iki hafta sonra daha esnek bir cilde kavuşmasını bekleriz. Birleşik Krallık denemelerinde, günlük olarak Pregnacare Çatlak Kremi kullanan hamile kadınların %76’sı, iki hafta içinde daha fazla cilt fark ettiklerini söyledi.
 

Pregnacare Çatlak Kremi, Pregnacare ve Osteocare tabletleri ile birlikte kullanılabilir.

 

İlaç değildir. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın.Kuru ve serin bir yerde direkt güneş ışığından koruyarak 25 °C’nin altında oda sıcaklığında saklayınız. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

Senin Vitaminin Hangisi?

X