PSF: 649 TL (KDV Dahil)

 

Pregnacare® Breast-Feeding

 • Pregnacare® breast-feeding, doğum sonrası besin rezervlerine destek olmak için formüle edilmiştir1.

  Pregnacare® breast-feeding kutusundan emzirme döneminde hem anneye hem de bebeğe beslenme rezervi konusunda destek olmak üzere iki farklı blister çıkmaktadır. Pregnacare® breast-feeding vitamin, mineral, ve Omega-3 içeren takviye edici gıdadır1. Pregnacare® breast-feeding içerisinden çıkan blisterlerin biri vitamin, mineral ve özel besinler içerirken diğer blisterler Omega-3 kapsülleri içerir.

  Pregnacare® breast-feeding’in içeriğindeki Dokozahekzaenoik asit (DHA)’nın anne tarafından alınması fetusun ve emzirilen bebeklerin normal göz ve beyin gelişimine katkıda bulunur. Emziren kadınlarda faydalı etki, omega-3 yağ asitlerinin yetişkinler için önerilen günlük alım miktarına (örneğin 250 mg DHA ve EPA) ek olarak 200 mg DHA alındığında sağlanacaktır1.

  Pregnacare® breast-feeding emzirme dönemi boyunca alınabilir1.

1. Ürün bilgisi

15 Temmuz 2023 ile biten 52. haftaya ait Nielsen GB ScanTrack Toplam Kapsam Birim Satışları.

Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği (29960 mükerrer/26.01.2017 tarihli resmi gazete)

Demir

Kırmızı kan hücrelerinin ve hemoglobinin normal oluşumuna katkıda bulunur.

D vitamini

Bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

Kalsiyum

Normal kemiklerin korunması için gereklidir.

İyot

Tiroid hormonlarının normal üretimine ve normal tiroid fonksiyonuna katkıda bulunur.

Omega-3 DHA

Anne tarafından alınması fetusun ve emzirilen bebeklerin normal beyin ve göz gelişimine katkıda bulunur.

FORMÜL

Etken Madde Miktar / 2 Tablet %BRD* Etken Madde Miktar / 2 Tablet %BRD*
Kalsiyum 700,00 mg 87,5 Vitamin B5 6,00 mg 100
Magnezyum 150,00 mg 40 Vitamin B12 6,00 μg 240
Vitamin C 70,00 mg 87,5 Vitamin D 10,00 μg 200
Demir 16,00 mg 114,28 Vitamin B2 2,00 mg 142,84
Çinko 15,00 mg 150 Bakır 1000,00 μg 100
Vitamin E 20,00 mg α-TE 166,66 Vitamin K 70,00 μg 93,32
Vitamin B3 20,00 mg NE 125,00 Folik asit 400,00 μg 200
Vitamin B6 10,00 mg 714,28 İyot 150,00 μg 100
Beta-karoten 2,00 mg ** Biotin 150,00 μg 300
Vitamin B1 5,00 mg 454,54 Selenyum 30,00 μg 54,54
Etken Madde Miktar / 1 Kapsül %BRD*
Balık Yağı 600,00 mg
DHA 300,00 mg
EPA 60,00 mg
*BRD: Beslenme referans değeri     **: BRD yoktur.
 • Kalsiyum normal kemiklerin ve dişlerin korunması için gereklidir1.
 • Vitamin D, K ve Magnezyum normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur1.
 • Vitamin B6, Demir ve Magnezyum normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur1.
 • Vitamin D ve Kalsiyum çocukların kemiklerinin normal büyümesi ve gelişmesi için gereklidir1.
 • Dokozahekzaenoik asit (DHA) alımı 12 aylığa kadar olan bebeklerin normal görme gelişimine katkıda bulunur. Faydalı etki günde 100 mg DHA alındığında sağlanacaktır1.
 • Dokozahekzaenoik asit (DHA)’in anne tarafından alınması fetusun ve emzirilen bebeklerin normal göz ve beyin gelişimine katkıda bulunur. Emziren kadınlarda faydalı etki, omega 3 yağ asitlerinin yetişkinler için önerilen günlük alım miktarına (örneğin 250 mg DHA ve EPA) ek olarak 200 mg DHA alındığında sağlanacaktır1.
26.01.2017 tarih ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanan Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği “Dengeli ve çeşitli beslenme sağlıklı yaşam için önemlidir.”

Pregnacare Breast-Feeding Nasıl Kullanılır?

11 yaş ve üzeri yetişkinlerde, günde 2 tablet ve 1 kapsül alınması tavsiye edilir.

 • Koruyucu içermez
 • Gluten içermez
 • Maya veya laktoz içermez
 • Pregnacare® breast-feeding hayvanlarda test edilmemiştir

SIKÇA SORULAN SORULAR

Pregnacare® breast-feeding, doğum sonrası besin rezervlerine destek olmak için formüle edilmiş bir mikrobesin tablet ve omega-3 takviyesi sağlayan çiftli pakettir.
 
DHA alımı 12 aylığa kadar olan bebeklerin normal görme gelişimine katkıda bulunur. Faydalı etki günde 100 mg DHA alındığında sağlanacaktır1.
 
Pregnacare Breast-Feeding kapsüllerinde, Norveç’te üretilen ve eczacılıkta kullanılan en saf balık yağı kullanılmıştır. Maksimum fayda sağlamak için yağ, DHA ve EPA içeriğini arttırmak ve daha fazla saflaştırmak için özenle yoğunlaştırılmıştır. Her parti titizlikle test edilir, onaylanır ve çevre kirleticileri ile ilgili sıkı EC ve DSÖ kuralları ile tamamen uyumludur.
 
Genel bir kural olarak, Pregnacare® breast-feeding sadece uygun düzeyde vitamin ve mineral içerdiği için ilaçlarla birlikte alınabilir. Ancak, size reçete edilen takviyeleri veya ilaçları alıyorsanız, önce doktorunuzdan veya sağlık uzmanınıza danışınız. Pregnacare Breast-feeding K vitamini içerir, eğer oral antikoagülan alıyorsanız Pregnacare Breast-feeding’i doktor tavsiyesi dışında almayın.
 
Pregnacare® breast-feeding, 56 mikrobesin tableti ve 28 Omega 3 kapsülü içerir.
 
Ana öğünle birlikte veya sonrasında su veya soğuk bir içecekle birlikte günde iki tablet ve bir kapsül alınması tavsiye edilir. Pregnacare® breast-feeding’i büyük bir porsiyon yemekle birlikte almak, besinlerin emilimini en üst düzeye çıkarır ve takviyelerin aç karnına alındığı zaman yaşanan mide bulantısı semptomunu azaltabilir. Pregnacare® breast-feeding tablet ve kapsülü rahatça yutabilmek için bol sıvı ile almaya dikkat ediniz.
 
Pregnacare® breast-feeding’in, yönlendirildiği gibi alındığında bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Önerilen günlük tablet ve kapsül alım miktarını aşmayın. Doz aşımı durumunda derhal tıbbi yardım alın.
 
Tabletleri yutma zorluğu oldukça yaygın bir görülen bir durumdur. Tableti yutmadan hemen önce, bir miktar yiyeceği (örneğin muz) ağızda çiğnendikten sonra, tableti ağzınıza alıp çiğnenmiş yiyecekle birlikte yutup üzerine biraz sıvı içilmesini tavsiye edilir. Boğazınız, çiğnediğiniz yiyeceği yutmak için daha geniş açılacak ve böylece tableti daha kolay yutabileceksiniz.
 
Hayır. Pregnacare® breast-feeding, balık yağı kapsülü içerdiğinden vejetaryenler için uygun değildir.
 
Lütfen formülasyon sayfasına gidin.
 
Pregnacare® breast-feeding, multivitamin tabletinde veya özel balık yağı DHA kapsülünde A vitamini içermez.
 
Kapsül ve tabletleri düzenli bir almanız önerilir, ancak endişelenmeyin, unutmanızın herhangi bir sakıncası yoktur. Sadece ertesi gün hatırladığınızda ve size önerildiği şekilde Pregnacare® breast-feeding alınız. Kaçırdığınız herhangi bir günü telafi etmek için takip eden günlerde tavsiye edilen dozdan fazla almamalısınız.
 

İlaç değildir. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın.Kuru ve serin bir yerde direkt güneş ışığından koruyarak 25 °C’nin altında oda sıcaklığında saklayınız. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

Senin Vitaminin Hangisi?

X