PSF: 779 TL (KDV Dahil)

 

Osteocare Plus

Osteocare® Plus’ın içeriği, normal kemiklerin korunmasına destek olmak üzere kalsiyum ve kofaktörleri bakımından zengin bir kaynak sağlar**.

Kolekalsiferol olarak da bilinen Vitamin D3, güneş ışığının (UVB mor ötesi radyasyon) deride bulunan kolesterol benzeri bir molekül üzerine etki etmesiyle oluşan Vitamin D formudur. Osteocare® Plus, Vitamin D’nin D3 (kolekalsiferol) formunu içerir.

Osteocare® Plus, içerdiği Kalsiyum ve kofaktörlerine ek olarak Omega-3 ve Soya İzoflavonları içermektedir**. Bu nedenle Osteocare® Plus, ileri dönem kemik sağlığını desteklemek için dizayn edilmiştir.

Kalsiyum ve Kofaktörleri

Osteocare® Plus; Vitamin D3, Kalsiyum, Bakır ve Çinko gibi temel elementleri besin referans değerinde içermenin yanı sıra Magnezyum gibi kofaktörleri de içerir**. Magnezyum, Vitamin D ve Çinko normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur**. Magnezyum normal kas fonksiyonlarına katkıda bulunur**. Ayrıca Vitamin D kalsiyumun normal emilimine ve kullanımına katkıda bulunur**.

Omega-3 ve Soya İzoflavonları

Osteocare® Plus, içerdiği Kalsiyum ve kofaktörlerine ek olarak Omega-3 ve Soya İzoflavonları içermektedir**. Esansiyel yağ asitleri olan EPA & DHA kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

 • 15 Temmuz 2023 ile biten 52. haftaya ait Nielsen GB ScanTrack Toplam Kapsam Birim Satışları.
 • Ürün Bilgisi
 • Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği (29960 mükerrer/26.01.2017 tarihli resmi gazete)

Kalsiyum Desteği

Günlük ihtiyacın tamamını karşılar

D vitamini, Magnezyum ve Çinko

Normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur.

D Vitamini

Kalsiyumun normal emilimine ve kullanımına katkıda bulunur

Soya Izaflavonu

60 mg soya izaflavonu içerir

Omega-3

EPA & DHA kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

İngiltere'nin 1 Numarası

İngiltere ve Türkiye'nin 1 numaralı kemik sağlığı markası

FORMÜL

Etken MaddeMiktar / 2 Tablet%BRD*Etken MaddeMiktar / 1 Adet Kapsül%BRD*
Kalsiyum800,00 mg100Balık Yağı350,00 mg
Magnezyum250,00 mg66,66–EPA35,00 mg
Çinko10,00 mg100–DHA175,00 mg
D Vitamini10,00 μg200C Vitamini100,00 mg125
Bakır1000,00 μg100Soya İsoflavonları60,00 mg
Bor0,60 mg**D Vitamini10,00 μg200
Selenyum50,00 μg90,9   
 

*BRD: Beslenme Referans Değeri      **: BRD yoktur.

 • Kalsiyum normal kemiklerin korunması için gereklidir**.
 • Magnezyum, Vitamin D ve Çinko normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur**.
 • Kalsiyum menopoz sonrası kadınlarda kemik minerallerinin kaybını azaltır. Düşük kemik mineral konsantrasyonu osteoporoza bağlı kemik kırıkları için bir risk faktörüdür**.
 • Magnezyum normal kas fonksiyonuna katkıda bulunur**.
 • Vitamin D kalsiyumun normal emilimine ve kullanımına katkıda bulunur**.
 • Vitamin C kemiklerin ve kıkırdağın normal fonksiyonu için gerekli olan normal kollajen oluşumuna katkıda bulunur**.
 • Esansiyel yağ asitleri olan EPA&DHA kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunur**.

26.01.2017 tarih ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanan Türki Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği
“Dengeli ve çeşitli beslenme sağlıklı yaşam için önemlidir.”

Osteocare Plus Nasıl Kullanılır?

Yetişkinlerde günde 2 tablet ve 1 kapsül alınması tavsiye edilir.

 • Gluten içermez
 • Koruyucu içermez
 • Laktoz içermez
 • Maya içermez
 • Osteocare® hayvanlarda test edilmemiştir

SIKÇA SORULAN SORULAR

Osteocare Plus içerisindeki her besin maddesi, yayınlanmış bilimsel araştırmalara dayanarak ürünün yapısına dahil edilmiş olup normal kemiklerin korunmasına destek olmak üzere kalsiyum ve kofaktörleri bakımından zengin bir kaynak sağlar**. Osteocare Plus, Osteocare Original tablet formülünü, soya izoflavonları ve omega-3 kapsüller ile pratik bir 2’si 1 arada ikili pakette birleştirir**.
 
Osteocare Plus, her yaştan erkek ve kadınlar için formüle edilmiş kalsiyum ve kofaktörlerini içeren bir takviye besindir.
Genel olarak, Osteocare Plus sadece önerilen düzeyde mineraller, D3 vitamini, Omega-3 balık yağları ve soya izoflavonları içerdiği için ilaçlarla birlikte alınabilir. Osteocare Plus’ın ilaçlarla birlikte alınmasıyla ilgili diğer tavsiyeler için öncelikle doktorunuza veya eczacınıza danışmanızı öneririz.
 
Günde iki adet Osteocare tablet ve bir kapsülün su veya soğuk bir içecekle birlikte alınması önerilir. Takviyeleri çiğnemeden yutunuz. Osteocare Plus tablet ve kapsülü rahatça yutabilmek için bol sıvı ile almaya dikkat ediniz. Çiğnenebilir preparatlar olarak formüle edilmediklerinden tabletleri veya kapsülleri çiğnemenizi tavsiye etmiyoruz.
 
Osteocare Plus paketi 56 tablet ve 28 Omega-3 kapsülü içerir.
Osteocare tavsiye edildiği şekilde kullanıldıkça bilinen bir yan etkisi yoktur. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın.
 
Tablet yutamama sık görülen bir kullanım zorluğudur. Vitabiotics bu konuyu detaylı şekilde araştırıp çeşitli çözüm yolları geliştirmiştir. Yiyeceği çiğnedikten sonra (ör.muz), yiyeceğinizi yutmadan hemen önce tableti ağzınıza atın ve çiğnenmiş yemek ile beraber tableti yutunuz, ardından da sıvı alınız. Boğaz, çiğnenen yemeği yutmak için açılırken tablet daha rahat aşağıya gider.
Lütfen formülasyon sayfasına gidin.
Osteocare Plus’taki kalsiyum, gıda takviyelerindeki mümkün olan en yüksek elemental kalsiyum konsantrasyonu sağlayan kalsiyum karbonat formundadır. Bunun anlamı da Osteocare Plus, tam BRD miktarında kalsiyum ve başka mineralleri sağlar**. Kullanılan kalsiyum karbonat, yüksek farmasötik seviyedeki doğal kaynaktan sağlanmaktadır. Kurşun, istiridye kalsiyumu ve kemik dolomiti, olası kontaminasyonu önlemek amacıyla Osteocare Plus formülasyonuna dahil edilmemiştir.
Osteocare Plus, Vitabiotics’in multivitamin ve mineral ürün yelpazesindeki herhangi bir başka ürünle veya sarımsak, balık yağı vb. diğer gıda takviyeleri ile birlikte kullanılabilecek şekilde formüle edilmiştir.
 

TÜKETİCİ YORUMLARI

İlaç değildir. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın. Kuru ve serin bir yerde direkt güneş ışığından koruyarak 25 °C’nin altında oda sıcaklığında saklayınız. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

Senin Vitaminin Hangisi?

X