30 Tablet PSF: 339 TL (KDV Dahil)

90 Tablet PSF: 719 TL (KDV Dahil)

ÜRÜN BİLGİSİ

Osteocare® Original’in içerisindeki her besin maddesi, yayınlanmış bilimsel araştırmalara dayanarak ürünün yapısına dahil edilmiş olup normal kemiklerin korunmasına destek olmak üzere kalsiyum ve kofaktörler bakımından zengin bir kaynak sağlar*.

Kolekalsiferol olarak da bilinen Vitamin D3, güneş ışığının (UVB mor ötesi radyasyon) deride bulunan kolesterol benzeri bir molekül üzerine etki etmesiyle oluşan Vitamin D formudur. Osteocare® Original, Vitamin D’nin D3 (kolekalsiferol) formunu içerir.

Kalsiyum ve Kofaktörleri

Osteocare® Original; vitamin D3, kalsiyum, bakır, çinko, bor ve selenyum gibi temel elementleri besin referans değerinde içermenin yanı sıra magnezyum gibi kofaktörleri de içerir. Magnezyum, Vitamin D ve Çinko normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur*. Kalsiyum, Magnezyum normal kas fonksiyonlarına katkıda bulunur*. Ayrıca Kalsiyum, Magnezyum, Vitamin D normal dişlerin korunması için gereklidir*.

Osteocare® Original, Kalsiyum ve kofaktörlerini bir arada içeren ilk formülasyondur ve tüm dünyada her yaşta kadın ve erkeğin kemik sağlığını 35 yıldır desteklemektedir**.

† İngiltere’nin 1 numaralı kemik sağlığı takviyesi markası.

*Ürün Bilgisi

**15 Temmuz 2023 ile biten 52. haftaya ait Nielsen GB ScanTrack Toplam Kapsam Birim Satışları.

Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği (29960 mükerrer/26.01.2017 tarihli resmi gazete)

Kalsiyum

Günlük kalsiyum ve diğer mineraller ihtiyacının tamamını karşılar.

D vitamini

Normal kan kalsiyum düzeyine katkıda bulunur.

1 Numara

Ingiltere'nin 1 numaralı kalsiyum takviyesi markası

Magnezyum

Normal kas fonksiyonuna katkıda bulunur.

Magnezyum, D Vitamini ve Çinko

Normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur.

Vegan

Vegan topluluğu tarafından onaylanmıştır.

FORMÜL

Etken MaddeMiktar / 2 Tablet%BRD*Etken MaddeMiktar / 2 Tablet%BRD*
Kalsiyum800,00 mg100Bakır1000,00 μg100
Magnezyum250,00 mg66,66Bor0,6 mg**
Çinko10,00 mg100Selenyum50,00 μg90,90
Vitamin D10,00 μg200   
 

*BRD: Beslenme Referans Değeri      **: BRD yoktur.

  • Kalsiyum normal kemiklerin korunması için gereklidir*.
  • Magnezyum, Vitamin D ve Çinko normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur*.
  • Kalsiyum ve Magnezyum normal kas fonksiyonuna katkıda bulunur*.
  • Kalsiyum, Magnezyum ve Vitamin D normal dişlerin korunması için gereklidir*.

26.01.2017 tarih ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanan Türki Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği
“Dengeli ve çeşitli beslenme sağlıklı yaşam için önemlidir.”

Osteocare Original Nasıl Kullanılır?

11 yaş ve üzeri yetişkinlerde günde 2 tablet alınması tavsiye edilir.

  • Vejetaryenlar için uygundur
  • Gluten içermez
  • Laktoz içermez
  • Tuz ve maya içermez
  • Koruyucu içermez
  • Osteocare® hayvanlarda test edilmemiştir

SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm yaşlardaki kadın ve erkekler için formüle edilen Osteocare® Original, bir kalsiyum ve kofaktörlerini içeren bir gıda takviyesidir.

Genelde, Osteocare® Original ilaçlar ile beraber kullanılabilir, önerilen oranda mineral ve D vitamini içerir. Osteocare’in ilaçlar ile beraber kullanımı ile ilgili, ilk önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
 
Osteocare® Original tabletlerin, yemeklerden önce veya yemeklerle beraber su veya soğuk içecekle, günde 2 tablet alınması tavsiye edilir. Çiğnemeden yutunuz. Tabletin gitmesi için yeterli miktarda sıvı ile alınız. Çiğneme tableti olarak formüle edilmediği için çiğnemeniz tavsiye edilmez.
Osteocare® Original, 30 tablet ve 90 tabletlik formlara sahiptir. Günde 2 tablet alınması tavsiye edilir.
Osteocare® Original tavsiye edildiği şekilde kullanıldıkça bilinen bir yan etkisi yoktur. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın.
Tablet yutamama sık görülen bir kullanım zorluğudur. Vitabiotics bu konuyu detaylı şekilde araştırıp çeşitli çözüm yolları geliştirmiştir. Yiyeceği çiğnedikten sonra (ör.muz), yiyeceğinizi yutmadan hemen önce tableti ağzınıza atın ve çiğnenmiş yemek ile beraber tableti yutunuz, ardından da sıvı alınız. Boğaz, çiğnenen yemeği yutmak için açılırken tablet daha rahat aşağıya gider.

Osteocare® Original, Kalsiyum, Magnezyum, Çinko, D Vitamini, Bakır, Bor ve Selenyum içerir. 

Osteocare® Original’daki kalsiyum, gıda takviyelerindeki mümkün olan en yüksek elemental kalsiyum konsantrasyonu sağlayan kalsiyum karbonat formundadır. Kullanılan kalsiyum karbonat, yüksek farmasötik seviyedeki doğal kaynaktan sağlanmaktadır. Kurşun, istiridye kalsiyumu ve kemik dolomiti, olası kontaminasyonu önlemek amacıyla Osteocare formülasyonuna dahil edilmemiştir.

TÜKETİCİ YORUMLARI

İlaç değildir. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın. Kuru ve serin bir yerde direkt güneş ışığından koruyarak 25 °C’nin altında oda sıcaklığında saklayınız. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

Senin Vitaminin Hangisi?

X