Vitabiotics

Köpek ve Bebek Dostluğu için 5 İpucu

Köpek ve bebek dostluğu..Eğer bir köpeğiniz varsa, onu yeni bebeğinizle güvenli ve kontrollü bir şekilde tanıştırmanız önemlidir. Bebeğiniz ve köpeğinizin mutlu, güvenli olacağı ve en iyi arkadaşlar olarak büyüyeceği en iyi 5 ipucunu bir araya getirdik! Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Yolda doğumu bekleyen bir ufaklığa sahipseniz, muhtemelen yeni geleninize yönelik hazırlık yapmak için sonsuz bir yapılacaklar listesine de sahipsinizdir. Tüm malzemeleri stoklamış olmaktan, evi bebeğe göre ayarlamaya kadar her şeyin bebeğinizin mutlu ve güvenli bir şekilde eve gelmesi için hazır olduğundan emin olmak istersiniz.

Köpeğinizin bebeği koklamasına izin verin

Köpekler inanılmaz derecede sezgiseldir ve siz bebeğinizi eve getirmeden çok önce bir şeyler olduğunu anlayacaktır. Anne ve bebek eve gelmeden önce, köpeğinizin bebeğin kokusunu tanıması çok önemlidir, böylece onlar hane halkına yeni bir katılan olduğunu anlarlar. Bir bebek tulumu veya battaniyesi kullanmak bunu yapmak için harika bir yoldur. Köpek ve bebek dostluğu ilişkisi kurulmasında etkili bir yöntemdir. Yeni kokuya alışmaları için köpeğinize bunları uzaktan koklamasına izin verin.

Bebek eve geldiğinde, köpeğinizin bebeği uzaktan koklamasına izin verin, bebek ve köpek arasında her zaman bir yetişkin olduğundan emin olun. Köpek bebeğe biraz alıştıkça, daha fazla yakınlaşmalarına imkan tanıyın. Her zaman köpeğinizin ve bebeğinizin yalnız bırakılmadıklarından ve yakın etkileşimlerinin denetlendiğinden emin olmayı unutmayın.

Açık sınırlar belirleyin

Ailenize yeni katılan eve gelmeden daha önce bile, köpeğinize açık sınırlar belirlemeniz ve onları iyi eğittiğinizden emin olmanız önemlidir. ‘otur’, ‘dur’, ‘bırak’ gibi basit komutları yerine getirmeye köpeğiniz alışmış olmalıdır ve ödüllerle pratik yaparak bunlar pekiştirilebilir. Bir diğer kullanışlı komut, köpeğinize ‘yatağına git’ gibi spesifik bir noktaya gitmesini söylemektir.

Belirlenecek diğer bir kilit sınır, bebeğin odası civarıdır. Bebeğinizin uyurken güvende kaldığından emin olmak üzere, köpeğinizin izin olmaksızın bebeğinizin odasına girmemesi için eğitimine yeterli zaman ayırın. Özellikle çok meraklı bir köpeğiniz varsa, ek bir güvenlik seviyesi için bebeğin odasına bir bebek kapısı eklemeyi düşünebilirsiniz.

Köpeğinizin olağan rutinini koruyun

Bebeğinizi eve ilk getirdiğinizde, köpeğinize alıştığı ilgiyi yeteri kadar vermek zor olabilir. Köpeğiniz sevilmediğini hissederse bu, onların üzgün, uyuşuk veya bebeğe kıskançlık hissetmesine neden olabilir. Köpeğinizin bebeğinizi kıskandığının işaretleri, hırlama veya havlama, düşüncesiz hareketler, örneğin bebeğin oyuncaklarını çalma, veya dışarıdan ziyade evde tuvalet yapmayı kapsayabilir.

Köpeğinize bebekten bağımsız ‘güvenli alan’ sağlayın

Bebekler gürültülüdürler ve onların ağlamaları, değişken hareketleri ve kokuları en uslu köpekleri bile bunaltabilir. Köpeğinizi mutlu etmenin iyi bir yolu, olup bitenin fazla geldiği zamanlarda kaçabileceği bebekten bağımsız bir alan yapmaktır. Bu, konforlu bir yatak ve en sevdikleri oyuncaktan oluşan, evin özel bir odası veya sessiz bir köşeye konulmuş bir kafes olabilir. Bu sayede köpeğiniz sakin ve mutlu kalacaktır ve bebeğinizi kıskanma veya agresiflik ihtimalini azalacaktır.

Her zaman pozitif olun

Köpeğinizi ne kadar iyi hazırlarsanız hazırlayın, bebek oyuncaklarını çalmaktan havlayarak bebeği uyandırmaya kadar, köpek davranışları öngörülemez olabilir. Yeni doğanın ve köpeğin taleplerini aynı anda yürütmeye çalışmak stresli olabilir. Ancak köpeğinizin, bebeğinizi negatif duygularla ilişkilendirmesine veya laf işitmesine engel olmak çok önemlidir. Köpeğinizi azarlamak yerine, dikkatlerini bir oyuncağa veya bir oyuna yönlendirin ve mutlu bir ses tonu kullanmaya çalışın. Bu durum, gelecekte kıskançlığı veya mutsuzluğu azaltarak, köpeğinizin bebeği pozitif duygularla ilişkilendirmesinde yardım sağlayacaktır.

Bu basit ipuçları, köpeğinize yeni aile bireyinizi tanıtmanızda size yardımcı olacaktır ve her ikisinin de mutlu ve güvenli olduklarından emin olmanızı sağlayacaktır. Bu dönüşüm sırasında köpeğinize biraz daha fazladan sevgi göstermek için, onları sağlıklı ve mutlu tutmaya yardımcı olmak üzere, gündelik rutinlerine Superdog gibi bir takviye eklemeyi düşünebilirsiniz.

Senin Vitaminin Hangisi?

X