Vitabiotics

Erkek Sağlığı İçin Önem Taşıyan Testler

Çoğu kişi tarafından “Movember” olarak sevgiyle adlandırılan, erkek sağlığı farkındalığının desteklenmesi ayında, erkeklerin pratisyen hekimlerine sağlık konuları ile ilgili açıldıklarında sahip oldukları en büyük sorunlarına göz atacağız.

Erkeklerin bir şeylerin yanlış gittiğini düşündükleri ve büyük olasılıkla sonucun hastanede neticelenmesi durumlarında, tıbbi tavsiye istemelerinin çok daha az olası olduğunu ortaya atan pek çok çalışma bulunur. Erkeklerin kendi pratisyen hekimlerine gittiklerinde sormaları gereken şeyler hakkında en iyi fikre sahip olmalarına yardımcı olmak için, bir checkup etrafındaki bazı sıkça sorulan sorulara cevap verdik. Örneğin, her erkeğin yaptırması gereken testler nedir ve pratisyen hekimimi ziyaret ettiğimde ne olacak?

Doktoruma ne sormalıyım?

İstatistiksel olarak erkekler, pratisyen hekimlerini kadınlara nazaran çok daha az ziyaret ederler. Bu durumda, sonunda bir randevu almanızı gerektirecek bazı şeyleriniz olabileceği anlamına gelir. 

Sormak isteyebileceğiniz temel sorular, prostat kanseri gibi genel tıbbi sorunlar hakkında olabilir. Pratisyen hekiminiz, kimi durumda hassas hissettiğiniz, her sorunu tartışmak üzere güvenli ve sağduyulu bir ortam sağlar.

Yorgunluk, iştah kaybı, bulantı, şişkinlik, renk değiştiren benler gibi olağandışı bir şey yaşıyorsanız, doktorunuzu ziyaret ederken bunları kontrol etmeniz tavsiye edilir.

Pratisyen hekiminiz her şekilde size yardım etmek için vardır, bu yüzden içinizin rahat olması için onların bilgilerini kullanın.

Her erkeğin yaptırması gereken tıbbi testler

Yaptırmanız gereken incelemeler, tıbbi geçmiş, mevcut sağlık durumu ve yaş gibi pek çok farklı faktöre bağlıdır. 65 yaş üstü kişiler sıklıkla, kan basıncı, EKG ve prostat muayeneleri gibi düzenli kontroller ve incelemeler yaptıracaktır.

40 yaşınıza eriştiğinizde kalp hastalığı, diyabet ve böbrek problemleri gibi genel tıbbi sorunlara yönelik risk artışının olduğu yaş civarında olduğunuzdan, doktor tam bir sağlık kontrolü için randevu almanızı önerebilir.

Hangi testi yaptırmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Sizin ve durumunuz için en faydalı olanın ne olduğunu anlamak üzere bunu pratisyen hekiminize doğrudan sormanız en iyisidir.

Kendinizi mümkün olan en iyi sağlık koşulunda tutmak için, sağlıklı bir beslenme ve egzersiz rutini izlediğinizden emin olmak en önemlisidir. Aynı zamanda doktorunuzu düzenli ziyaret etmeyi unutmayın. Bu, genel sağlığınızı en iyi koşulda tutmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda yeterli vitamin mineral aldığınızdan emin olmanız önemlidir. Erkeklere özel geliştirilmiş Wellman’i inceleyebilirsiniz.

İngiltere’de erkeklerin en çok tercih ettiği erkeklere özel formüle edilmiş multivitamin olan Wellman, önemli vitamin ve minerallerin temel kaynağını sağlarken ayrıca Sibirya Ginsengi, Koenzim Q10 ve amino asitler içermektedir.

 

erkek sağlığı

Senin Vitaminin Hangisi?

X