Vitabiotics

Çocuklarda Beslenme Bozuklukları

Vitabiotics’in yürüttüğü ve 2000 üzerinde anne babanın katıldığı araştırmanın sonuçlarına göre, ebeveynler 13 yaşında çocuklarının kontrolünü kaybetmeye başlıyor. Çocuklarda beslenme bozuklukları ergenlik döneminden başlayıp devam eden süreç olarak bilinir.

Anne babalar çocuklarının yıllar boyunca her adımını izler. Her zaman yanlarında olurlar. Fakat çocukları ortaokula başladıktan ve dünyada kendi yollarını çizmeye başladıktan sonra çocuklarının ne yediğini, ne yaptığını ve kiminle arkadaş olduklarını merak ediyorlar.

Etkilerini kaybetmek: Ebeveynlerin çocukları ile ilgili endişe duydukları şey

Yemek Masası Anlaşmazlıkları

Ebeveynlerin yarısından fazlası gençlerle beslenmeleri hakkında tartışıyor. Anne babalar çocuklarının çok az meyve sebze yediğini düşünüyor ve listenin başında daha fazla meyve ve sebze yemeye ihtiyaç geliyor.

Ebeveynler kendileri çocukken bu kadar çok atıştırmalık alternatifi yoktu, çoğu ebeveyn de bunun farkında. Fakat çocuklarınızın bu kadar alternatifin içinden kendisi için sağlıklı olanı seçmesi önemlidir.

Çocuklarınızın yaşı küçükken tam olarak ne yaptığını, kimlerle arkadaş olduklarını ve ne yediklerini bilmek kolaydır.

Okula ve kreşe başladıklarında bile, öğretmenlerden ve eve gönderilen notlardan ne yaptıklarına dair iyi bir fikir edinirsiniz.

Ancak 13 yaşından büyük gençler söz konusu olduğunda ebeveynler ne yediklerini ve ihtiyaç duydukları her şeyi alıp almadıklarını tahmin etmeye çalışıyorlar.

Vitabiotics Wellteen Çalışması

13-18 yaş arasındaki genç çocukları olan 2000 ebeveynin katıldığı çalışmada her 10 kişiden 6’sının çocuklarını daha bağımsız hale geldikçe kontrolünü kaybettiklerini hissettiğini belirtti.

Bu oran aynı zamanda ebeveynlerin %63’ünün çocuklarının sağlıklı bir beslenme için ihtiyaç duydukları tüm vitaminleri alamadığından endişe duydukları anlamına da geliyor.

OnePoll.com aracılığıyla yapılan araştırmada, ebeveynlerin %12’sinin çocuklarının kaç tane çikolata yediğini bilmediğini kabul ederken, 10 kişiden 1’i yedikleri cips paketlerinin sayısını takip etmek için mücadele ediyor.

Aynı sayıda ebeveyn çocuklarının kaç bardak gazlı içecek tüketildiğini söyleyemezken, 20’de 1’inden fazlası çocuklarının meyve ve sebze yiyip yemedikleri konusunda hiçbir fikirleri yok.

Ayrıca, her 10 ebeveynden 4’ünün sadece çocuklarının alkollü bir içki denediğini düşündüğü ortaya çıktı – gerçekte ise gençlerin yüzde 44’ü alkollü içki tükettiğini belirtti.

Ebeveynlerin %54’ü çocuklarıyla beslenmeleri ile ilgili tartıştıklarını itiraf etti!

Ebeveynlerin çocukları ile yaptıkları tartışmada için ilk sırada çocuklarının daha fazla meyve ve sebze yemelerini istemek geliyor. Bunu gençlerin daha fazla su içmelerini ve daha az gazlı içecek tüketmelerini istemeleri takip etmektedir.

Daha az çikolata tüketmek ve yemek masasında bir aile olarak daha sık oturmak, ebeveynlerin çocuklarıyla yiyecek ve içecek konusunda sahip oldukları gündelik tartışmalar arasındadır.

Aslında, hükümet rakamlarına göre, gençler herhangi bir grubun en kötü beslenme şekline sahip olan gruptur.

Bunun sebebi telaşlı bir çalışma, spor ve sosyalleşme programının baskısının yanı sıra ergenlik döneminin etkisi ve yeni bağımsızlıklarını test etmeleri olabilir.

Büyüyen Gençler İçin İyi Beslenmenin Ve Dengeli Beslenmenin Önemi

İyi beslenme, beyin ve beden sağlığı için çok önemlidir. Sağlıklı bir beslenme sağlık için önceliklidir ve bu dönemde çocukların yeterli vitamin mineral aldıklarından emin olunması önemlidir. Bu anlamda 13-19 yaş arasındaki gençlere özel formüle edilmiş Wellteen® multivitaminleri ile çocuklarınızın vitamin mineral ihtiyaçlarını destekleyebilirsiniz. Üstelik cinsiyete özel formülü ile!

Senin Vitaminin Hangisi?

X