Slide

Wellteen Her

ÜRÜN BİLGİSİ

Türkiye’nin gençler için formüle edilmiş İLK Vitamin Mineral Desteği1

Gençlerin ihtiyaçları birbirinden farklı, vitaminleri de farklı olmalı
Çünkü gençlerin çok yoğun bir hayatı var!

Wellteen® Ürün Ailesi İngiltere’nin 1 numaralı Vitamin firması Vitabiotics’in beslenme uzmanları tarafından 13-19 yaş aralığındaki, farklı cinsiyette ve dolayısıyla farklı ihtiyaçları olan genç grubuna özel olarak hazırlanmıştır2.

Ergenlik dönemi kemik gelişimi, hormonal değişimler ve duygusal stresin çok fazla olduğu bir dönemdir. Bugünün gençleri, yoğun okul ve kurs temposu, arkadaş çevreleri, spor hayatları ve hobileri nedeniyle geçmişe göre çok daha tempolu bir hayat yaşıyorlar.

Wellteen® Her

Genç kadınlar için özel olarak hazırlanmış geniş kapsamlı vitamin, mineral ve botanik ekstraktları içermektedir.
Co-Q10, Cranberry ve Üzüm Çekirdeği ekstresi ilavesi ile içerdiği;

  • Demir kırmızı kan hücrelerinin ve hemoglobinin normal oluşumuna katkıda bulunur3.
  • Biotin, Selenyum ve Çinko normal saç, deri ve tırnakların korunmasına katkıda bulunur3.
  • Vitamin B6,B12, C ve Pantotenik Asit yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur3.
  • Vitamin B6 ve C normal enerji oluşum mekanizmasına katkıda bulunur3.
1. Türkiye’de 13-19 yaş arasında lansmanı yapılmış ilk gıda takviyesi
2. Ürün bilgisi
3. 26.01.2017 tarih ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanan Türki Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği

PSF: 149.00 TL (KDV Dahil)

Diana Ödülü sahibi Ayrton Cable, sosyal hayata katılma konusunda genç bireylere ilham olmak için Vitabiotics’in yüzü oldu.

Diana Ödülü, İngiltere’nin bir numaralı vitamin şirketi Vitabiotics ile ortaklığını duyurdu. İki organizasyon, gençlerde iyilik halini desteklemek ve  sosyal davranışa ilham vermek için birlikte çalışmaya karar verdi.

Kampanyanın yüzü olan Diana Award’ın sahibi 12 yaşındaki Ayrton Cable’ın ilham veren hikayesi ile Wellkid ve Wellteen kutularının üzerinde yer aldı.

Diana Ödülü, Galler Prensesi Diana’nın genç bireylerin dünyayı daha iyiye taşıma konusunda büyük bir güce sahip olduguna dair inancının anısını yaşatmak için oluşturuldu.

Dünya’nın en büyük sosyal girişimcilerinden olan Ayrton Cable, 9 yaşındayken Malawi Parlamento’sunda “Gıda Etiği” üzerine konuma yapmış ve o günden bu yana Malawi’de insanı konu alan çalışmaların önemli bir parçası olarak yer almıştır.

Ayrton, “Bu kampanyanın yüzü olarak seçildiğim için mutluyum. Başkalarının da bu kampanyaya destek olmaları ve katılmaları için ilham verme konusunda kararlıyım.

Vitabiotics ve Wellkid® ile oluşturulan bu kampanyanın da bu amaca hizmet etmesini umuyorum.” dedi.

Diana Ödülü CEO’su Tessy Ojo, “Diana Ödülü ile gençlere akranlarının iyi hissetmesi için sorumluluk verme konusunda kararlıyız.”dedi.

Vitabiotics Bakan Yardımcısı Robert Taylor, “Gençleri, önlerine çıkabilecek zorlukları aşmak için doğru bilgilerle donatan böyle değerli ve büyük bir organizasyonu desteklemekten gurur duyuyoruz” dedi.

FORMÜL

Etken Madde Miktar / 2 Tablet %BRD* Etken Madde Miktar / 2 Tablet %BRD*
Magnezyum 94,00 mg 25,06 B5 Vitamini 6,00 mg 100
C Vitamini 80,00 mg 100 Manganez 2,00 mg 100
L-Karnitin 50,00 mg Büyük Meyveli Vaksiniyum (Cranberry) 4,00 mg
Silisyum 30,00 mg ** B2 Vitamini 3,00 mg 214,28
Demir 14,00 mg 100 Bakır 1000,00 μg 100
Çinko 15,00 mg 150 Koenzim Q 10 2,00 mg
Üzüm Tohum Ekstraktı (Grape) 15,00 mg Folik Asit 400,00 μg 200
B3 Vitamini 18,00 mg NE 112,5 Krom 50,00 μg 125
B6 Vitamini 8,00 mg 571,42 İyot 150,00 μg 100
E Vitamini 8,00 mg α-TE 66,66 Selenyum 55,00 μg 100
Beta-karoten 2,00 mg ** Biotin 75,00 μg 150
B1 Vitamini 6,00 mg 545,45 B12 Vitamini 20,00 μg 800
D Vitamini 20,00 μg 400

*BRD: Beslenme referans değeri     **: BRD yoktur.

26.01.2017 tarih ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanan Türki Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği
“Dengeli ve çeşitli beslenme sağlıklı yaşam için önemlidir.”

Önerilen Kullanım

13-19 yaş arasındaki genç kadınların günde 1 tablet alması tavsiye edilir.

  • Vejetaryenler için uygundur
  • Gluten içermez
  • Koruyucu içermez
  • Maya içermez
  • Wellteen® Her hayvanlarda test edilmemiştir

Takviye edici gıdadır

İlaç değildir. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın.Kuru ve serin bir yerde direkt güneş ışığından koruyarak 25 °C’nin altında oda sıcaklığında saklayınız. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Genç bireyler beslenme takviyelerinden nasıl yararlanabilir?
Hükümet araştırmaları, genç bireylerin beslenmelerinde demir, A vitamini ve D vitamini gibi bazı besin maddelerinin eksik kalabildiğini göstermiştir. Birçok genç, Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen günlük 5 porsiyon sebze ve meyveyi tüketmemektedir4. Sağlıklı bir diyet ve yaşam tarzını benimsemek ve yaşamın ilerleyen dönemlerinde olumlu beslenme ve egzersiz alışkanlıklarını teşvik etmek son derece önemlidir. Gıda takviyeleri elbette sağlıklı ve dengeli beslenmenin yerini tutmaz.
Bir adet Wellteen® Her paketi kaç tablet içerir?
Bir Wellteen® Her paketinde 30 tablet vardır, günde bir tane alınması önerilir.
Wellteen® Her nasıl ve ne zaman alınmalıdır?
Ana öğünle birlikte veya sonrasında su veya soğuk bir içecekle birlikte günde bir tablet alınması tavsiye edilir. Tableti büyük bir porsiyon yemekle birlikte almak, besinlerin emilimini en üst düzeye çıkarır ve multi-vitaminlerin aç karnına alındığı zaman yaşanan mide bulantısı semptomunu azaltabilir. Wellteen Her tabletini rahatça yutabilmek için bol sıvı ile almaya dikkat ediniz.
Wellteen® Her kullanırken istenmeyen etkiler görülür mü?
Wellteen Her tabletlerinin, yönlendirildiği gibi alındığında bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Önerilen günlük alım miktarını aşmayın. Doz aşımı durumunda derhal tıbbi yardım alın.
Wellteen® Her’ün diğer Vitabiotics ürünlerle kullanılması önerilir mi?
Kalsiyum normal kemiklerinin korunması için gereklidir3. Bununla birlikte, bir tablete doğru miktarı dâhil etmek mümkün olmadığı için Wellteen® Her formülüne kalsiyum dâhil edilmemiştir. Wellteen® Her ile birlikte Osteocare® Original kullanabilirsiniz.
Tablet veya kapsülleri yutmak için yardıma mı ihtiyacınız var?
Tabletleri yutma zorluğu oldukça yaygın bir görülen bir durumdur. Bir miktar yiyeceği (örneğin muz) ağızda çiğnendikten sonra, tableti ağzınıza alıp çiğnenmiş yiyecekle birlikte yutup üzerine biraz sıvı içebilirsiniz. Böylece tableti daha kolay yutabileceksiniz.
Etken maddeleri nedir?
Lütfen formülasyon sayfasına gidin.
Wellteen® Her hangi yaş gruplarında kullanılabilir?
Wellteen® Her, 13-19 yaşlarındaki genç kadınların günlük beslenme gereksinimlerini desteklemeye yardımcı olmak için vitamin ve mineral sunmak üzere formüle edilmiştir.
Wellteen® Her vejetaryen beslenenler tarafından kullanılabilir mi?
Evet, Wellteen® Her vejetaryen beslenenler için de uygundur.

TÜKETİCİ YORUMLARI

Wellteen® Her ürünümüz için siz de yorum yapmak ister misiniz?

Yorum Yap

‘‘Sınav dönemindeyim ve bu ürünü kullanıyorum ilk etki olarak cildimin parladığını sabahları daha dinç uyandığımı hissettim sadece sınav döneminde olanların değil herkesin kullanabileceği bir ürün içerisinde birçok vitamin mineral mevcut tavsiye ederim’’

Emel o. 21.07.2020

‘‘Ellerinize saplık tavsiye ederim’’

Mahmut d. 12.06.2020