PSF: 499 TL (KDV Dahil)

Wellteen® Him

Türkiye’nin gençler için formüle edilmiş
İLK Vitamin Mineral Desteği1

Gençlerin ihtiyaçları birbirinden farklı, vitaminleri de farklı olmalı

Çünkü gençlerin çok yoğun bir hayatı var!

Wellteen® Ürün Ailesi Vitabiotics’in beslenme uzmanları tarafından 13-19 yaş aralığındaki, farklı cinsiyette ve dolayısıyla farklı ihtiyaçları olan genç grubuna özel olarak hazırlanmıştır.2

Ergenlik dönemi kemik gelişimi, hormonal değişimler ve duygusal stresin çok fazla olduğu bir dönemdir. Bugünün gençleri, yoğun okul ve kurs temposu, arkadaş çevreleri, spor hayatları ve hobileri nedeniyle geçmişe göre çok daha tempolu bir hayat yaşıyorlar.

Diana Ödülü sahibi Ayrton Cable, sosyal hayata katılma konusunda genç bireylere ilham olmak için Vitabiotics’in yüzü oldu.

Diana Ödülü, İngiltere’nin bir numaralı vitamin şirketi Vitabiotics ile ortaklığını duyurdu. İki organizasyon, gençlerde iyilik halini desteklemek ve sosyal davranışa ilham vermek için birlikte çalışmaya karar verdi.

Kampanyanın yüzü olan Diana Award’ın sahibi 12 yaşındaki Ayrton Cable’ın ilham veren hikayesi ile Wellkid ve Wellteen kutularının üzerinde yer aldı.

Diana Ödülü, Galler Prensesi Diana’nın genç bireylerin dünyayı daha iyiye taşıma konusunda büyük bir güce sahip olduğuna dair inancının anısını yaşatmak için oluşturuldu.

Dünya’nın en büyük sosyal girişimcilerinden olan Ayrton Cable, 9 yaşındayken Malawi Parlamento’sunda “Gıda Etiği” üzerine konuşma yapmış ve o günden bu yana Malawi’de insanı konu alan çalışmaların önemli bir parçası olarak yer almıştır.

Ayrton, “Bu kampanyanın yüzü olarak seçildiğim için mutluyum. Başkalarının da bu kampanyaya destek olmaları ve katılmaları için ilham verme konusunda kararlıyım.

Vitabiotics ve Wellkid® ile oluşturulan bu kampanyanın da bu amaca hizmet etmesini umuyorum.” dedi.

Diana Ödülü CEO’su Tessy Ojo, “Diana Ödülü ile gençlere akranlarının iyi hissetmesi için sorumluluk verme konusunda kararlıyız.”dedi.

Vitabiotics Başkan Yardımcısı Robert Taylor, “Gençleri, önlerine çıkabilecek zorlukları aşmak için doğru bilgilerle donatan böyle değerli ve büyük bir organizasyonu desteklemekten gurur duyuyoruz” dedi.

 1. Ürün Bilgisi
 2. 15 Temmuz 2023 ile biten 52. haftaya ait Nielsen GB ScanTrack Toplam Kapsam Birim Satışları
 3. Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği (29960 mükerrer/26.01.2017 tarihli resmi gazete)

B6, B12 & C Vitamini

Normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur.

D vitamini & Çinko

Bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

Biotin

Normal cildin korunmasına katkıda bulunur.

Özel Besinler

Koenzim Q10, L-Karnitin ve Likopen

İngiltere'nin 1 Numarası

İngiltere'nin 1 Numaralı vitamin şirketi tarafından üretildi.

FORMÜL

Etken Madde Miktar / 1 Tablet %BRD* Etken Madde Miktar / 1 Tablet %BRD*
Magnezyum 94,00 mg 25,07 B5 Vitamini 6,00 mg 100
C Vitamini 80,00 mg 100 Manganez 2,00 mg 100
L-Karnitin 50,00 mg A Vitamini 400,00 RE-μg 50
Çinko 15,00 mg 150 B2 Vitamini 3,00 mg 214,29
Demir 11,00 mg 78,57 Bakır 1000,00 μg 100
B3 Vitamini 18,00 mg NE 112,5 Koenzim Q 10 2,00 mg
Domates Ekstraktı 20,00 mg Folik Asit 400,00 μg 200
B6 Vitamini 8,00 mg 571,43 Krom 50,00 μg 125
E Vitamini 8,00 mg α-TE 66,67 İyot 130,00 μg 86,67
Beta-karoten 2,00 mg ** Selenyum 55,00 μg 100
B1 Vitamini 6,00 mg 545,45 Biotin 75,00 μg 150
D Vitamini 20,00 μg 400 B12 Vitamini 15,00 μg 600
*BRD: Beslenme Referans Değeri      **: BRD yoktur.
Genç erkekler için özel olarak hazırlanmış geniş kapsamlı vitamin, mineral ve botanik ekstraktları içermektedir. Likopen, Co-Q10, L-Karnitin ilavesi ile içerdiği;
 • Vitamin D, Çinko ve Folik Asit bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur3.
 • Vitamin B6, B12, C ve Pantotenik Asit yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur3.
 • Vitamin B6 ve C normal enerji oluşum mekanizmasına katkıda bulunur3.
3. 26.01.2017 tarih ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanan Türki Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği “Dengeli ve çeşitli beslenme sağlıklı yaşam için önemlidir.”

Wellteen Him Nasıl Kullanılır?

13-19 yaş arası genç erkeklerin günde 1 tablet alması tavsiye edilir.

 • Vejetaryenler için uygundur
 • Gluten içermez
 • Koruyucu içermez
 • Tuz veya maya içermez
 • Wellteen® Him hayvanlarda test edilmemiştir

SIKÇA SORULAN SORULAR

Dünya Sağlık Örgütü gençlerin günde 5 porsiyon sebze ve meyveyi tüketmelerini önermektedir. Türkiye Beslenme Rehberine göre gençler bu miktarda meyve sebze tüketemiyorlar. Sağlıklı bir diyet ve yaşam tarzını benimsemek ve yaşamın ilerleyen dönemlerinde olumlu beslenme ve egzersiz alışkanlıklarını teşvik etmek son derece önemlidir. Gıda takviyeleri elbette sağlıklı ve dengeli beslenmenin yerini tutmaz.

Bir Wellteen® Him paketinde 30 tablet vardır, günde bir tane alınması önerilir.
Ana öğünle birlikte veya sonrasında su veya soğuk bir içecekle birlikte günde bir tablet alınması tavsiye edilir. Tableti büyük bir porsiyon yemekle birlikte almak, besinlerin emilimini en üst düzeye çıkarır ve multi-vitaminlerin aç karnına alındığı zaman yaşanan mide bulantısı semptomunu azaltabilir. Wellteen Him tabletini rahatça yutabilmek için bol sıvı ile almaya dikkat ediniz.
Wellteen® Him tabletlerinin, yönlendirildiği gibi alındığında bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Önerilen günlük kullanım miktarını aşmayın. Doz aşımı durumunda derhal tıbbi yardım alın.
Kalsiyum normal kemiklerinin korunması için gereklidir3. Bununla birlikte, bir tablete doğru miktarı dâhil etmek mümkün olmadığı için Wellteen® Him formülüne kalsiyum dâhil edilmemiştir. Wellteen® Him ile birlikte Osteocare® Original kullanabilirsiniz.
Tablet yutamama sık görülen bir kullanım zorluğudur. Vitabiotics bu konuyu detaylı şekilde araştırıp çeşitli çözüm yolları geliştirmiştir. Yiyeceği çiğnedikten sonra (örneğin muz), yiyeceğinizi yutmadan hemen önce tableti ağzınıza atın ve çiğnenmiş yemek ile beraber tableti yutunuz, ardından da sıvı alınız. Boğaz, çiğnenen yemeği yutmak için açılırken tablet daha rahat aşağıya gider.

Wellteen® Him, 13-19 yaşlarındaki genç erkeklerin günlük beslenme gereksinimlerini desteklemeye yardımcı olmak için vitamin ve mineral sunmak üzere formüle edilmiştir.

Evet, Wellteen® Him vejetaryen beslenenler için de uygundur.

TÜKETİCİ YORUMLARI

SERİNİN DİĞER VİTAMİN TAKVİYELERİ​

İlaç değildir. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın. Kuru ve serin bir yerde direkt güneş ışığından koruyarak 25 °C’nin altında oda sıcaklığında saklayınız. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

Senin Vitaminin Hangisi?

X