PSF: 459 TL (KDV Dahil)

Feroglobin® Capsules

İngiltere’nin 1 numaralı vitamin şirketi Vitabiotics’ten yeni bir ürün!1

Feroglobin® Capsules, demir ve kofaktörlerini birlikte bulundurur. Her bir kapsülde 17mg demir (Gentle Iron) içermektedir. Enterik kaplı HPMC kapsülleri ile bağırsak hedefine ulaşmak için tasarlanmıştır. 1 kutuda 30 kapsül bulunur.2

Demir kanınız için tek önemli besin değildir. Bu nedenle Feroglobin® kapsülleri, ideal miktarda demiri, folik asit, çinko, bakır, B6 ve B12 vitaminleri ile birlikte içerir.2

Demir;

  • Normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur.3
  • Yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur.3
  • Kırmızı kan hücrelerinin ve hemoglobinin normal oluşumuna katkıda bulunur.3
  • Vücutta normal oksijen taşınımına katkıda bulunur.3
  • Bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.3
  • Hücre bölünmesinde görevi vardır.3

15 Temmuz 2023 ile biten 52. haftaya ait Nielsen GB ScanTrack Toplam Kapsam Birim Satışları.

Feroglobin® Capsules ürün bilgisi

26.01.2017 tarih ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanan Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği

Demir

Kırmızı kan hücrelerinin ve hemoglobinin normal oluşumuna katkıda bulunur.

Demir

Vücutta normal oksijen taşınımına katkıda bulunur.

B6 & B12 Vitaminleri

Normal kırmızı kan hücreleri oluşumuna katkıda bulunur.

İngiltere'nin 1 Numarası

İngiltere'nin No.1 demir takviyesi markası.

FORMÜL

Etken MaddeMiktar / 1 Kapsül%BRD*
Demir17 mg121
Çinko12 mg120
Bakır1000 μg100
Folik Asit400 μg200
B12 vitamini10 μg400
B6 vitamini5 mg357

*BRD: Beslenme Referans Değeri

“Dengeli ve çeşitli beslenme sağlıklı yaşam için önemlidir.”

Feroglobin Capsules Nasıl Kullanılır?

11 yaş ve üzeri yetişkinlerde günde 1 kapsül alınması tavsiye edilir.

  • Koruyucu ve yapay renklendirici içermez.
  • Yağ ve maya içermez.
  • Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Feroglobin Capsules, yavaş salınım teknolojisine sahiptir, demir ve kofaktörlerini bir arada içerir. İçerisindeki demir gentle iron formundadır ve mideyi rahatsız etmemektedir. Demir kırmızı kan hücrelerinin ve hemoglobinin normal oluşumuna katkıda bulunur. Demir, B6 ve B12 vitamini yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur. Feroglobin® Capsules, aylık döngü sırasında kadınlar için uygundur. Sporcular ve demir eksikliği yaşayanlar da Feroglobin® Capsules kullanabilirler.
Feroglobin 11 yaş ve üzeri yetişkinlerin kullanımı için uygundur. Mens dönemindeki kadınlar, sporcular ve demir eksikliği yaşanlar için geliştirilen formülasyon, uzun süreli kullanım için formüle edilmiştir ve gerektiği kadar alınabilir. Kullanılabileceği maksimum süre yoktur.
Feroglobin® Capsules kadın ve erkeklerin kullanımına uygun olup, özel yavaş salınımlı sistem ile geliştirilmiştir. Bu, midedeki fazla demirin önlenmesine yardımcı olur ve kan oluşturan besinlerin salınımının kademeli ve eşit olmasını sağlar.
Genel olarak, Feroglobin® Capsules dengeli düzeyde vitamin ve mineral içerdiğinden ilaçlarla birlikte alınabilir. Feroglobin’i ilaçlarla birlikte almaya ilişkin özel tavsiyeler için önce doktorunuza veya eczacınıza danışmanızı öneririz.
Kapsülleri yutma zorluğu oldukça yaygın bir deneyimdir. Vitabiotics bu konuyu kapsamlı bir şekilde araştırdı. Bazı yiyecekleri (örneğin muz) çiğnedikten sonra, yutmadan hemen önce tableti ağzınıza atınız ve çiğnenmiş yiyeceklerle ardından bir miktar su ile birlikte yutunuz. Boğaz, çiğnenmiş yiyecekleri yutmak için daha geniş açılır ve bu nedenle tablet daha kolay aşağı inebilir. Alternatif olarak tabletler, yoğurt veya smoothie gibi daha kalın sıvılarla yutulabilir. Feroglobin® ailesinin diğer üyeleri Feroglobin® Liquid ve Feroglobin® Fizz yutma güçlüğü yaşamayacağınız formlarda alternatifler sunar.

Feroglobin® Capsules, günde bir kapsül ana yemekle birlikte veya hemen sonra, su veya soğuk bir içecek ile tavsiye edilir. Bol miktarda sıvı ile alınız ve kapsülün çok erken parçalanmasına neden olabileceğinden çay veya kahve ile almamaya dikkat edin. Kapsülün ana yemekle birlikte alınması, besinlerin emilimini en üst düzeye çıkarır. Feroglobin® Capsules tok karnına alınmalıdır.

Feroglobin® Capsules 30 günlük (1 ay) kullanım sağlar.

İlaç değildir. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın. Kuru ve serin bir yerde direkt güneş ışığından koruyarak 25 °C’nin altında oda sıcaklığında saklayınız. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

Senin Vitaminin Hangisi?

X