Uzman Videoları

Vitamin Eksikligi Çocukların Davranıslarını Etkiler Mi?

Vitabiotics Türkiye Ülke Direktörü Uzman Eczacı Ayşen Dinçer vitamin mineral kullanımının çocuklar için önemini ‘’Çocuklarla Bir Ömür’’ programında Hürriyet / Aile Çocuk Yazarı Ömür Kurt ile konuştu. Vitamin eksikliği çocukların davranışını etkiler mi?

Oxford Üniversitesi Wellteen® klinik çalışmasında gelişim çağındaki çocukların vitamin, mineral ve omega-3 yağ asidi oranlarının davranışlarındaki etkileri araştırıldı. Sonuçlar şaşırtıcı. Vitamin eksikliği olan çocukların daha sinirli ve saldırgan davranışlar sergilediği gözlendi. Gençlerin ihtiyaçları birbirinden farklı, vitaminleri de farklı olmalı Çünkü gençlerin çok yoğun bir hayatı var! Wellteen® Ürün Ailesi İngiltere’nin 1 numaralı Vitamin firması Vitabiotics’in beslenme uzmanları tarafından 13-19 yaş aralığındaki, farklı cinsiyette ve dolayısıyla farklı ihtiyaçları olan genç grubuna özel olarak hazırlanmıştır.

İnsan sağlığına ve bu alandaki araştırmalara kendini adamış bir İngiliz şirketi olan Vitabiotics tam 50 yıldır yenilikçi sağlık bakım ürünleri üretmektedir. İngiltere’nin 1 Numaralı Vitamin Firması olan Vitabiotics, vitamin alanında yaptığı araştırmalar nedeniyle 2013 ve 2018 senelerinde The Queen’s Award almaya hak kazanmış ilk ve tek vitamin mineral firmasıdır.

Detaylı bilgi için: https://www.vitabiotics.com.tr/