Slide

Güneş Işığı Vitamini

D vitamini, güneş ışığına maruz kaldığında vücut tarafından sentezlenir. Bununla birlikte, dünyanın birçok alanı yetersiz güneş alır ve hatta güneşli bölgelerde bile, UV ışınlarına aşırı maruz kalmanın olumsuz etkilerinden korunma yaklaşımı nedeniyle çoğu insan güneşte kalmamayı tercih eder. Bu nedenle, dünyanın birçok yerinde D vitamini seviyelerinin düşük olduğu gözlenmiştir.

D Vitamini yetersizliği ülkemizde her 10 kişiden 9’unda görünmektedir.1

İngiltere Sağlık Bakanlığı yaş, cinsiyet sınırlandırması gözetmeksizin tüm popülasyonun D Vitamini seviyelerini olması gereken düzeyde tutabilmek için ek takviye almasını önermektedir.

Ultra Vitamin C

C vitamini ve çinko ile yoğun fiziksel egzersiz sırasında ve sonrasında bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunun korunmasına katkıda bulunur.

C vitamini vücutta depolanmadığından ancak sürekli beslenme durumlarında gerekli olduğundan Ultra Vitamin C özellikle en üst düzey kullanım sağlanması ve kademeli biyoyararlanım için uzun süreli salınım etkinliği ile üretilmiştir.

Biyoflavonoidler, birçok meyvenin rengini veren bir grup bitki pigmentidir. Turunçgiller aromalı biyoflavonoidler, limon, portakal, mandalina, greyfurt gibi turunçgiller meyvelerinde bulunan biyoflavonoid veya flavonoidlerdir.

Ultra™ Zinc

İngiltere’nin 1 numaralı vitamin şirketi Vitabiotics’ten yeni bir ürün!1

Ultra™ Zinc 15 mg çinko ve 1 mg bakır içermektedir. 1 kutuda 60 tablet bulunur. Günde 1 tablet ile 2 aylık kullanım sağlar.2

Ultra™ Zinc, içerdiği çinko ile bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunun korunmasına katkıda bulunur. Normal cilt, tırnak, saçların ve görmenin korunmasına yardımcı olur.3