Uzman Videoları

Neden D Vitamini Kullanmalıyız?

Neden D vitamini kullanmalıyız sorusuna cevap verdik. Güneşten besleniyoruz. Peki ya güneşin zararları?

D Vitamini mantar, yağlı balık, tereyağı ve yumurta sarısında yoğun olarak bulunan, yağda çözünen bir vitamindir. D vitamini içeren besinlerde D vitamini etkin halde bulunmuyor. Besinlerdeki bu vitamin önce karaciğer, sonra böbrek tarafından iki aşamada aktif hale dönüşüyor. D Vitamini sentezi için ise güneş gereklidir.

Kışın özellikle daha fazla ortaya çıkan D Vitamini eksikliği çok önemli bir konudur. Yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’de nüfusun %96’sında D Vitamini eksikliği olduğunu göstermektedir. D Vitaminin vücudumuzdaki fonksiyonu ve faydaları oldukça fazladır.

D vitamini ile birlikte kullanabileceğiniz bir multivitamin olan Immunace®; bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

Immunace®, 24 farklı besin maddesi içermektedir. Formülünde bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunan Vitamin C,D,A, B6, B12, Selenyum, Demir, Bakır içermektedir. Immunace®’in vitamin, mineral, antioksidanlar ve aminoasitler içeren özel formülü Vitabiotics’in beslenme uzmanlarının uluslararası beslenme uzmanlarıyla iş birliği sonucu geliştirilmiştir

D Vitamini kalsiyumun normal emilimine katkıda bulunur, normal kemik ve dişlerin korunmasına katkıda bulunur.

D Vitamini normal kas fonksiyonunun korunmasına katkıda bulunur.

D Vitamini bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

D Vitamini çocuklarda normal büyüme ve kemik gelişimi için gereklidir.

D Vitamini kas güçsüzlüğüne bağlı duruş bozukluğu riskini azaltır. Duruş bozukluğu 60 yaş ve üstü kadın ve erkeklerdeki kemik kırıkları için bir risk faktörüdür.

Ultra Vitamin D içerdiği 1000 IU D Vitamini ile sağlıklı yaşamda yanında!

Daha fazla bilgi için: Ultra D

İnsan sağlığına ve bu alandaki araştırmalara kendini adamış bir İngiliz şirketi olan Vitabiotics tam 50 yıldır yenilikçi sağlık bakım ürünleri üretmektedir. İngiltere’nin 1 Numaralı Vitamin Firması olan Vitabiotics, vitamin alanında yaptığı araştırmalar nedeniyle 2013 ve 2018 senelerinde The Queen’s Award almaya hak kazanmış ilk ve tek vitamin mineral firmasıdır.

Eczacı Mehmet Müderrisoğlu Kimdir?

Eczacı Mehmet Müderrrisoğlu 1948 yılında İstanbul’da doğdu. Babası Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk eczacılık okulu mezunlarından olup, kendisi üç kardeşin en gencidir. İki ağabeyi de eczacı olup, kendisi 1970 yılı Nişantaşı Eczacılık Yüksek Okulu mezunudur. İlk ve Orta Okulu Şişli Terakki Lisesi, liseyi Ankara TED Koleji’nde okumuştur. İngilizce, Fransızca, Almanca bilmektedir. Evli ve iki çocuğa sahiptir. Sanayicilik, eczacılık fakültesinde kozmetoloji hocalığı yapmanın yanı sıra 1970’den günümüze ara vermeden Rebul Eczanesi’nde eczacılık yapmaktadır.