Uzman Videoları

Kalsiyumun İleri Yaşta Önemi Nedir?

Kalsiyum normal kemiklerin korunması için gereklidir.

Magnezyum, Vitamin D ve Çinko normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur.

Kalsiyum menopoz sonrası kadınlarda kemik minerallerinin kaybını azaltır. Düşük kemik mineral konsantrasyonu osteoporoza bağlı kemik kırıkları için bir risk faktörüdür.

Magnezyum normal kas fonksiyonuna katkıda bulunur.

Vitamin D kalsiyumun normal emilimine ve kullanımına katkıda bulunur.

Vitamin C kemiklerin ve kıkırdağın normal fonksiyonu için gerekli olan normal kollajen oluşumuna katkıda bulunur.

Esansiyel yağ asitleri olan EPA&DHA kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

Siz düşündüğünüzden de hızlı yaş alırken Osteocare Plus kemik sağlığınızı destekler.

Osteocare® Plus, ileri yaşta kemik sağlığını desteklemek için önde gelen beslenme uzmanları ve eczacılar tarafından bilimsel olarak formüle edilmiş ve geliştirilmiştir. Osteocare® Plus’daki her besin maddesi, yayınlanmış bilimsel araştırmalara dayanarak ürünün yapısına dahil edilmiş olup normal kemiklerin korunmasına destek olmak üzere kalsiyum ve yardımcı faktörler bakımından zengin bir kaynak sağlar.

Detaylı bilgi için : https://www.vitabiotics.com.tr/osteoc…

İnsan sağlığına ve bu alandaki araştırmalara kendini adamış bir İngiliz şirketi olan Vitabiotics tam 50 yıldır yenilikçi sağlık bakım ürünleri üretmektedir. İngiltere’nin 1 Numaralı Vitamin Firması olan Vitabiotics, vitamin alanında yaptığı araştırmalar nedeniyle 2013 ve 2018 senelerinde The Queen’s Award almaya hak kazanmış ilk ve tek vitamin mineral firmasıdır.

Eczacı Mehmet Müderrisoğlu Kimdir?

Eczacı Mehmet Müderrrisoğlu 1948 yılında İstanbul’da doğdu. Babası Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk eczacılık okulu mezunlarından olup, kendisi üç kardeşin en gencidir. İki ağabeyi de eczacı olup, kendisi 1970 yılı Nişantaşı Eczacılık Yüksek Okulu mezunudur. İlk ve Orta Okulu Şişli Terakki Lisesi, liseyi Ankara TED Koleji’nde okumuştur. İngilizce, Fransızca, Almanca bilmektedir. Evli ve iki çocuğa sahiptir. Sanayicilik, eczacılık fakültesinde kozmetoloji hocalığı yapmanın yanı sıra 1970’den günümüze ara vermeden Rebul Eczanesi’nde eczacılık yapmaktadır.