Uzman Videoları

Kadınlar Hangi Dönemde Hangi Vitaminleri Kullanmalıdır?

Kadınlar Hangi Dönemde Hangi Vitaminleri Kullanmalıdır?

Eczacı Mehmet Müderrisoğlu kadınların hangi dönemde hangi vitaminleri kullanması gerektiği ile ilgili önemli bilgiler paylaşmaktadır.

Kadınların ihtiyacı farklıdır. Bana en çok sorulan sorulardan biri: ‘‘Hangi vitamini kullanmalıyım?’’  Ben de hanımlara şunu soruyorum: ‘‘ Kime alıyorsunuz?’’  Eğer 13-19 yaşlarındaysa Welteen Her tavsiye ediyorum. Aktif yaşam içerisindeyse Wellwoman tavsiye ediyorum. Çünkü içerisindeki aktif bileşiklerle siklus dönemindeki ağrılardan kurtulmuş oluyorlar. Eğer hamileliğe hazırlık dönemindeyse Pregnacare Him Her Conception tavsiye ediyorum. Eğer saç, cilt ve tırnaklarda bir problem varsa Perfecil tavsiye ediyorum. Menopoz sonrası bir dönemdeyse Osteocare Plus ile devam etmelerini tavsiye diyorum.

İnsan sağlığına ve bu alandaki araştırmalara kendini adamış bir İngiliz şirketi olan Vitabiotics tam 50 yıldır fazla bir süredir yenilikçi sağlık bakım ürünleri üretmektedir. İngiltere’nin 1 Numaralı Vitamin Firması olan Vitabiotics, vitamin alanında yaptığı araştırmalar nedeniyle 2013 ve 2018 senelerinde The Queen’s Award almaya hak kazanmış ilk ve tek vitamin mineral firmasıdır.

Eczacı Mehmet Müderrisoğlu Kimdir?

Eczacı Mehmet Müderrrisoğlu 1948 yılında İstanbul’da doğdu. Babası Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk eczacılık okulu mezunlarından olup, kendisi üç kardeşin en gencidir. İki ağabeyi de eczacı olup, kendisi 1970 yılı Nişantaşı Eczacılık Yüksek Okulu mezunudur. İlk ve Orta Okulu Şişli Terakki Lisesi, liseyi Ankara TED Koleji’nde okumuştur. İngilizce, Fransızca, Almanca bilmektedir. Evli ve iki çocuğa sahiptir. Sanayicilik, eczacılık fakültesinde kozmetoloji hocalığı yapmanın yanı sıra 1970’den günümüze ara vermeden Rebul Eczanesi’nde eczacılık yapmaktadır. Diabetes Mellitus, Hiper Tansiyon, Babamın Asrı ve Fakültede Öğrenemediklerim adlı dört basılı, Evde Hasta Bakımı konusunda ise bir adet basıma hazır kitabı bulunmaktadır.