Haberler

İngiltere’nin 1 numaralı vitamin şirketi Vitabiotics® 1 numara olmak için Türkiye’de!

Yenilikçi sağlık ürünleri üreten, geliştiren, insan sağlığı konusundaki araştırmalara kendini adamış global bir sağlık şirketi olan Vitabiotics, kendi yapılanması ile Türkiye’deki operasyonunu başlattı.

Vitabiotics Türkiye kurumsal lansmanı 250’i aşkın eczacı ve diyetisyenin katılımı ile Mayıs ayında gerçekleşti.

2 oturumdan oluşan lansmanın ilk bölümünde Vitabiotics UK Başkan Vekili Dr. Ecz. Rohit Shelatkar şirketin alanında 47 senelik tecrübesini, değer zincirini, 110 ülkedeki başarısının ortak nedenlerini ve 8 ana markası ile yapılan klinik araştırmaların sonuçlarını davetlilerle paylaştı.

Vitabiotics Türkiye Ülke Direktörü Ecz. Ayşen Dinçer ise Türkiye’deki vitamin mineral kullanım bilincini değiştirmek için yakın ve orta vadeli stratejilerini paylaştı.

Lansmanın bilimsel oturumunda Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Başkanı Sayın Prof. Dr. Ateş Karateke, Prof. Dr. Ayşe Baysal Beslenme Eğitimi ve Araştırma Vakfı Başkanı Sayın Uzman Diyetisyen Selahattin Dönmez, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji ABD Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. İlkay Alp Yıldırım, Sayın Dr. Gökhan Mamur; Jinekolog, Pediatrist, Eczacı ve Diyetisyen perspektifi ile “Hayatın evrelerine göre vitamin kullanımı neden çeşitlilik göstermeli?” sorusunu değerlendirdi.

Vitabiotics Türkiye ilk senesinde gerçekleştireceği 11 marka ve 14 form lansmanı ile Türkiye’nin segmente göre formüle edilmiş en zengin portföye sahip firması olacak.