Uzman Videoları

Hamilelik Dönemi Besin Desteği

İngiltere’de her 10 hamile kadından 9’u Pregnacare® Original tercih etmektedir. Sağlıklı nesiller için hamilelik dönemi besin desteği önemini vurguladık.

Pregnacare® 30 yılı aşkın bir süredir annelerin ve bebeklerin sağlıklı olmasına yardımcı olmakta ve bu durum anne adayları ile yapılan özgün klinik araştırmalar ile desteklenmektedir 1,2. Pregnacare® Original, hamilelik sırasında ihtiyaç duyulan mikrobesin maddelerini hassas miktarlarda sağlamak üzere, beslenme uzmanları tarafından formüle edilmiştir.

Tabletler, İngiltere Sağlık Bakanlığı tarafından önerilen şekilde, 400 mcg folik asit ve 10 mcg D vitamini içerir. Folik asit takviyesi folat düzeyini artırır. Annedeki düşük folat düzeyi gelişmekte olan fetusta nöral tüp defektlerinin gelişimine yönelik bir risk faktörüdür.

Pregnacare® Original içerdiği;

Folik Asit ile normal kan oluşumuna katkıda bulunur*.

Vitamin B6 ve B12 ile normal kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna katkıda bulunur*.

Vitamin B2 ile normal kırmızı kan hücrelerinin korunmasına katkıda bulunur*.

Folik Asit, Vitamin B12, D, Çinko ve Demir’in hücre bölünmesinde görevi vardır*.

Vitamin D ve K normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur*.

Pregnacare® Original ile ilgili detaylı bilgi almak için: https://www.vitabiotics.com.tr/pregna…

Pregnacare® Original ile ilgili detaylı bilgi almak için: https://www.vitabiotics.com.tr/pregna…

İnsan sağlığına ve bu alandaki araştırmalara kendini adamış bir İngiliz şirketi olan Vitabiotics tam 50 yıldır yenilikçi sağlık bakım ürünleri üretmektedir. İngiltere’nin 1 Numaralı Vitamin Firması olan Vitabiotics, vitamin alanında yaptığı araştırmalar nedeniyle 2013 ve 2018 senelerinde The Queen’s Award almaya hak kazanmış ilk ve tek vitamin mineral firmasıdır.

Detaylı bilgi için: https://www.vitabiotics.com.tr/

Eczacı Mehmet Müderrisoğlu Kimdir?

Eczacı Mehmet Müderrrisoğlu 1948 yılında İstanbul’da doğdu. Babası Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk eczacılık okulu mezunlarından olup, kendisi üç kardeşin en gencidir. İki ağabeyi de eczacı olup, kendisi 1970 yılı Nişantaşı Eczacılık Yüksek Okulu mezunudur. İlk ve Orta Okulu Şişli Terakki Lisesi, liseyi Ankara TED Koleji’nde okumuştur. İngilizce, Fransızca, Almanca bilmektedir. Evli ve iki çocuğa sahiptir. Sanayicilik, eczacılık fakültesinde kozmetoloji hocalığı yapmanın yanı sıra 1970’den günümüze ara vermeden Rebul Eczanesi’nde eczacılık yapmaktadır.

1. Agrawal, R. et al. Prospective randomised trial of multiple micronutrients in women undergoing ovulation induction, Reproductive BioMedicine Online December 2011.

2. L Brough et al. Effect of multiple-micronutrient supplementation on maternal nutrient status, infant birth weight and gestational age at birth in a lowincome, multi-ethnic population. British Journal of Nutrition (2010), 104, 437-445.

*1. 26.01.2017 tarih ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanan Türki Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği