Uzman Videoları

Erkeklerin Vitamin ve Mineral İhtiyaçları Nedir?

Eczacı Mehmet Müderrisoğlu Anlatıyor: “Erkeklerin vitamin ve mineral ihtiyaçları farklıdır.”

Wellman® içerdiği 29 mikronutriyent ile yoğun iş temposuna sahip, aktif spor yapan ve fazla oksidatif strese maruz kalan erkeklerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Wellman® içerdiği;

Vitamin B2, B6, B12, C, Magnezyum, Folik asit ve Pantotenik asit ile yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur*.

Vitamin B2, B6, C, B12, Bakır, Biotin ve Magnezyum ile normal enerji oluşum mekanizmasına katkıda bulunur*.

Vitamin B6 ve C ile normal enerji oluşum mekanizmasına katkıda bulunur*.

Vitamin A, C, D, B6, B12, Selenyum, Demir, Bakır, Çinko ve Folik asit ile bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur*.

Biotin, Krom, Çinko ile normal makro besin öğeleri metabolizmasına katkıda bulunur*.

İnsan sağlığına ve bu alandaki araştırmalara kendini adamış bir İngiliz şirketi olan Vitabiotics tam 50 yıldır yenilikçi sağlık bakım ürünleri üretmektedir. İngiltere’nin 1 Numaralı Vitamin Firması olan Vitabiotics, vitamin alanında yaptığı araştırmalar nedeniyle 2013 ve 2018 senelerinde The Queen’s Award almaya hak kazanmış ilk ve tek vitamin mineral firmasıdır.

Eczacı Mehmet Müderrisoğlu Kimdir? Eczacı Mehmet Müderrrisoğlu 1948 yılında İstanbul’da doğdu. Babası Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk eczacılık okulu mezunlarından olup, kendisi üç kardeşin en gencidir. İki ağabeyi de eczacı olup, kendisi 1970 yılı Nişantaşı Eczacılık Yüksek Okulu mezunudur. İlk ve Orta Okulu Şişli Terakki Lisesi, liseyi Ankara TED Koleji’nde okumuştur. İngilizce, Fransızca, Almanca bilmektedir. Evli ve iki çocuğa sahiptir. Sanayicilik, eczacılık fakültesinde kozmetoloji hocalığı yapmanın yanı sıra 1970’den günümüze ara vermeden Rebul Eczanesi’nde eczacılık yapmaktadır.

*1. 26.01.2017 tarih ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanan Türki Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği