Uzman Videoları

Çocuklara Özel Vitaminler Nelerdir?

Çucuklara Özel Vitaminler Nelerdir?

Büyüme, bir çocuğun ilk 12 yılında hızlıdır. Kemikler, kaslar, kan ve beynin sürekli gelişimi, çocukların vücut büyüklüğü ile karşılaştırıldığında çocukların yüksek besin ihtiyaçlarına sahip olduğu anlamına gelmektedir. İşte tam da bu yüzden “çocuklara özel vitaminler nelerdir” ilkesiyle, çocukların ihtiyaçlarına özel olarak multivitaminler üretilmektedir. Çocuğunuzun belirli yemekleri yemediğini, belirli tatlardan veya kıvamlardan hoşlanmadığını veya yeni yiyecek denemekte isteksiz olduklarını görebilirsiniz. Çocuklar genellikle yemek seçerek büyürler ve bu sırada Wellkid gibi besin takviyeleri, dengeli beslenmenin bir parçası olarak çocuğun besin alımını desteklemeye yardımcı olmaktadır.

Wellkid®; likit ve çiğnenebilir 2 formu ile çocukların ihtiyaçlarına göre formüle edilmiştir.

Şurup formunda olan Wellkid® Immune Liquid, çocuğunuzun besin alımını desteklemeye yardımcı olmak üzere İsviçre Alplerinde yetişen malt özütünün yanı sıra geniş kapsamlı 15 besin maddesini sağlamak üzere çocukların özel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak üretilmiştir. Wellkid®, çocukların seveceği lezzetli doğal portakal tadıyla üretilmiştir.

Çiğneme tableti olan Wellkid® Immune Chewable tabletler, çocuğunuzun besin alımını desteklemeye yardımcı olmak üzere geniş kapsamlı 23 besin maddesini sağlamak üzere çocukların özel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak formüle edilmiştir. Çocukların seveceği lezzette, doğal portakal ve limon aromalarıyla üretilmiştir.

Wellkid® içerdiği;

İyot ile çocukların normal büyümesine katkıda bulunur*.

Vitamin D ile çocuklarda normal büyüme ve kemik gelişimi için gereklidir*.

Demir ile çocukların normal bilişsel gelişimine katkıda bulunur*.

İnsan sağlığına ve bu alandaki araştırmalara kendini adamış bir İngiliz şirketi olan Vitabiotics tam 50 yıldır yenilikçi sağlık bakım ürünleri üretmektedir. İngiltere’nin 1 Numaralı Vitamin Firması olan Vitabiotics, vitamin alanında yaptığı araştırmalar nedeniyle 2013 ve 2018 senelerinde The Queen’s Award almaya hak kazanmış ilk ve tek vitamin mineral firmasıdır. Detaylı bilgi için: https://www.vitabiotics.com.tr/

Eczacı Mehmet Müderrrisoğlu Kimdir?

Eczacı Mehmet Müderrrisoğlu 1948 yılında İstanbul’da doğdu. Babası Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk eczacılık okulu mezunlarından olup, kendisi üç kardeşin en gencidir. İki ağabeyi de eczacı olup, kendisi 1970 yılı Nişantaşı Eczacılık Yüksek Okulu mezunudur. İlk ve Orta Okulu Şişli Terakki Lisesi, liseyi Ankara TED Koleji’nde okumuştur. İngilizce, Fransızca, Almanca bilmektedir. Evli ve iki çocuğa sahiptir. Sanayicilik, eczacılık fakültesinde kozmetoloji hocalığı yapmanın yanı sıra 1970’den günümüze ara vermeden Rebul Eczanesi’nde eczacılık yapmaktadır.

*1. 26.01.2017 tarih ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanan Türki Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği